Rolkowisko w ERGO ARENIE w wakacyjne niedziele

mała dziewczynka jeżdzi na rolkach w hali sportowej
Rolkowisko w ERGO ARENIE zaprasza. Fot. fotobank.PL/ERGO ARENA

Do dyspozycji rolkarzy jest płyta areny głównej o powierzchni 4 tys. m kw. Może z niej korzystać każdy, niezależnie od umiejętności. W ERGO ARENIE znalazło się 5 stref jazdy, są także instruktorzy. Rolkowisko będzie czynne w każdą wakacyjną niedzielę do 20 sierpnia, w godz. 16.00-19.00. Wstęp jest wolny.

Od kilku lat w Polsce rośnie zainteresowanie sportami wrotkarskimi. Coraz więcej osób zaczyna traktować jazdę na rolkach nie tylko jako zabawę czy rekreację, ale element treningu, a nawet formę transportu. Gdańsk i Sopot mają coraz więcej ścieżek rowerowych o gładkiej nawierzchni, które idealnie nadają się do jazdy na rolkach. Niestety obecnie przepisy prawa traktują rolkarzy jak pieszych a co za tym idzie – zakazują jazdy po tych ciągach komunikacyjnych. Konsekwencją jest sytuacja, w której rolkarze nie mają w Trójmieście zbyt wielu możliwości nauki jazdy. Brakuje miejsc, gdzie można bezpiecznie jeździć i trenować. Coraz więcej jest też licencjonowanych instruktorów sportów wrotkarskich, którzy szukają odpowiedniego miejsca na prowadzenie zajęć i szkółek jazdy. Idealnym miejscem do tego typu aktywności jest  płyta główna  ERGO ARENY.  Przy współpracy ze stowarzyszaniem Media Team, ERGO ARENA otwiera się na tę właśnie dyscyplinę sportu.

W każdą niedzielę, do 20 sierpnia 2017 r., w godz. 16.00-18.00 na płycie głównej będą odbywały się zajęcia podzielone tematycznie:

  1. Strefa nauki jazdy (nauka od podstaw prowadzona przez instruktora i szkółki wrotkarskie);
  2. Strefa hokeja na rolkach – plac otoczony bandami do unihokeja, dodatkowo odgrodzony płotkami. Będą się na nich odbywać dwugodzinne zajęcia dla dzieci z instruktorem, do dyspozycji dzieci będą kije hokejowe;
  3. Strefa nauki jazdy agresiv/urban – strefa dla średniozaawansowanych, którzy będą chcieli podnieść swoje umiejętności. Zajęcia będą prowadzone na podstawowych przeszkodach (poręcz, hopka, podest), pod nadzorem instruktora;
  4. Strefa jazdy szybkiej i rekreacyjnej – na obwodzie płyty głównej zostanie utworzony tor, po którym rolkarze będą jeździć w kółko w jednym kierunku (rotacyjnie),
  5. Strefa freestyle – strefa jazdy rekreacyjnej.

Od godz. 18.00 do 19.00 rolkarze będą mieli czas na swobodną jazdę, korzystanie z przeszkód oraz kubeczków. W planie jest prowadzenie rozgrywek, minimeczów lub miniturniejów hokeja na rolkach. Raz w miesiącu mogą odbywać się zawody w hokeju na rolkach, freestyle’u, bladecrossie, a także wyścigi dla dzieci i dorosłych.

Więcej informacji: strona ERGO ARENY

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
1) Administrator wyznaczył Inspektora Ochrony Danych,
e-mail: violetta.chmielak@um.sopot.pl
2) Dane osobowe przetwarzane będą w celu:
Realizacji zakresu działania i zadań ustawowych, o których mowa w Art. 7.1 Ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz.U. 2017.1875 t.j.) oraz Art. 4 Ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym (Dz.U. 2017.1868 t.j.).
3) Pani/Pana dane osobowe będą lub mogą być przekazywane wyłącznie podmiotom uprawnionym do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa.
4) Podawane dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do realizacji wskazanych w pkt. 2 celów, a po tym czasie przez okres oraz w zakresie wymaganym przez przepisy prawa.
5) Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych, sprostowania, ich usunięcia, ograniczenia przetwarzania a także prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz do przenoszenia danych.
6) Posiada Pani/Pan prawo do złożenia skargi do organu nadzorczego.
7) Podanie danych osobowych jest wymogiem ustawowym, wynika z realizacji obowiązków wynikających z przepisów prawa.
8) Pana/Pani dane osobowe nie podlegają zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji.