Zero tolerancji dla źle parkujących

Kogut samochodu Straży Miejskiej
Fot. Fotobank.PL/UMS

W ubiegły weekend sopocka Straż Miejska wspólnie z policją przeprowadziły działania wobec kierowców, którzy parkują w miejscach niedozwolonych w na terenie kurortu.

Niestety brak opłat za parkowanie w mieście w sobotę i niedzielę powoduje, że w weekend Sopot jest zablokowany często źle zaparkowanymi samochodami. Mieszkańcy nie mogą dojechać do swoich posesji, rozjeżdżana jest zieleń, problemy mają też z przejazdem autobusy komunikacji miejskiej, kierowcy zastawiają zatoczki autobusowe. Nieprawidłowo zaparkowane auta były odholowywane, zakładane były blokady, wystawiane mandaty.

Statystyki (SM i KMP):

  • 32 mandaty (na kwoty od 100 do 150 zł),
  • 7 pouczeń,
  • 2 wnioski do Sądu Rejonowego w Sopocie,
  • 3 holowania,
  • 5 blokad,
  • 11 zawiadomień – wezwań do stawiennictwa, które funkcjonariusze zostawili za wycieraczkami aut.

Nie jest to ostatnia odsłona działań w ramach „zero tolerancji dla źle parkujących”.

Jednocześnie przypominamy o funkcjonowaniu Miejskiego Eko - Parkingu przy Ergo Arenie na około 700 samochodów. To projekt pilotażowy miasta, który ma przyzwyczajać sopockich turystów do pozostawienia aut poza ścisłym centrum. Więcej informacji o Miejskim Eko-Parkingu na stronie poświęconej parkowaniu w Sopocie

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...