Mazowsze Niepodległej – 70 lat „Mazowsza”

Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Mazowsze”
Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Mazowsze”. Fot. materiały prasowe

Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Mazowsze” wyjątkowym koncertem uczci setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę, a także obchody 70. rocznicy swojego powstania. Bilety na wydarzenie, które odbędzie się w ERGO ARENIE 3 czerwca, już w sprzedaży. Posiadacze Karty Sopockiej mogą je kupić w specjalnej cenie 20 zł.

W niedzielę, 3 czerwca, w hali na granicy Gdańska i Sopotu, zobaczyć będzie można prawdziwy spektakl, przesycony feerią barw: wspaniałe choreografie z repertuaru zespołu (dzieła Elwiry Kamińskiej, Eugeniusza Paplińskiego oraz Witolda Zapały), przepiękne stroje z dwudziestu etnograficznych regionów Polski i tańce narodowe – polonez, krakowiak, oberek, mazur czy kujawiak oraz tańce regionalne wraz z charakterystycznymi, oryginalnymi przyśpiewkami. Wśród piosenek pojawią się utwory nawiązujące tematycznie do wydarzeń z 1918 roku, m.in. „Przybyli ułani”, „Legiony” czy „O mój rozmarynie”, a także pieśni Fryderyka Chopina i Stanisława Moniuszki.

Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Mazowsze” im. Tadeusza Sygietyńskiego to jeden z największych na świecie zespołów artystycznych, który w swoim repertuarze prezentuje bogactwo polskiego folkloru. To muzyczne marzenie Tadeusza Sygietyńskiego, kompozytora i założyciela „Mazowsza”, które spełniło się dzięki artystycznej wizji jego pełnej wigoru żony Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej. Z uwagi na ponadregionalny charakter „Mazowsze” powszechnie uznawane jest za zespół narodowy. W tym roku „Mazowsze” świętuje jubileusz 70-lecia. Mimo upływającego czasu wciąż zachwyca młodością i profesjonalizmem. Ponieważ ma w swoim repertuarze opracowania ponad 42 regionów Polski, to każdy występ zespołu przesycony jest barwami i różnorodnością form.

„Mazowsze” to 140 artystów sceny: soliści, chór, balet i orkiestra, 1500 kostiumów, ponad siedem tysięcy koncertów dla 23 mln widzów. „Mazowsze” to 238 zagranicznych tras koncertowych i 194 odwiedzonych miejscowości w Polsce. W minionym roku „Mazowsze” dało 128 koncertów (z czego 58 na własnej scenie) dla prawie 170 000 widzów.

Sprzedaż biletów:

  • w kasie nr 3 ERGO ARENY, pon.-pt, godz. 10.00-17.00 oraz podczas wydarzeń w hali,
  • w sprzedaży internetowej na eventim.pl,
  • w salonach sieci EMPiK , Media Markt, Saturn, Media Expert.

Bilety w cenie: 20 zł*, 70 zł, 80 zł , 90 zł

*bilety w cenie 20 zł w ofercie specjalnej dla posiadaczy Karty Sopockiej i Karty Mieszkańca Gdańska. Liczba biletów ograniczona. Sprzedaż biletów w cenie 20 zł wyłącznie w kasie nr 3 ERGO ARENY. Jedna karta upoważnia do zakupu jednego biletu w cenie 20 zł.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...