Rekordowe zawody konne na Hipodromie

Zawodniczka na koniu skacze przez przeszkodę
Fot. © Sweetieisafruit

Prawie 300 koni zostało zgłoszonych na zawody w skokach przez przeszkody, które odbywają się w ramach cyklu JumpOFF Hipodrom. W zawodach wystartuje 250 koni i blisko 200 zawodników. 24 i 25 listopada zapowiada się wyrównana walka o punkty do klasyfikacji generalnej. Wstęp jest bezpłatny.

Na początku października na Hali Pomarańczowej sopockiego Hipodromu rozegrana została pierwsza eliminacja w ramach tegorocznego JumpOFF Hipodrom, który trwa od października do kwietnia przyszłego roku. Zasadą jest, że zawodnicy chcą wziąć udział w każdej lub prawie każdej eliminacji, gdyż pozwala im to na zbieranie punktów, za które w finale odbiorą nagrody. Do podziału jest 40 tysięcy złotych.

W ten weekend, podczas czwartej eliminacji, weźmie udział około 250 koni, co oznacza, że zawody potrwają w sobotę i w niedzielę do późnych godzin wieczornych.

Rano i przed południem rozpoczną się konkursy dla najmłodszych, o wysokości przeszkód nie przekraczającej 90 cm oraz konkurencje dla kucy, po południu startować będą starsi i bardziej doświadczeni jeźdźcy.

Konkursy, w zależności od wysokości przeszkód, oznacza się literami:

  • LL – wysokość przeszkód do 90 cm
  • L – wysokość przeszkód 100 cm
  • P –  wysokość przeszkód 110 cm
  • N – wysokość przeszkód 120 cm
  • C – wysokość przeszkód 130 cm
  • CC – wysokość przeszkód 140 cm
  • CS – wysokość przeszkód 150 cm

Dla publiczności ogromną atrakcją jest możliwość zobaczenia z bliska koni i jeźdźców. Zupełnie inne emocje towarzyszą kibicowaniu, gdy ważący 500 kg koń galopuje tuż koło nas, pokonując kolejne przeszkody. Widzowie, którzy po raz pierwszy mają okazję zobaczyć zawody na żywo, zwracają uwagę, że jest to zupełnie inne przeżycie, niż oglądanie tego sportu w telewizji. Dlatego zachęcamy do odwiedzenia Hipodromu w najbliższy weekend i przekonania się, co tkwi w jeździectwie, że tak wiele osób połknęło tego bakcyla.

JumpOFF Hipodrom IV eliminacja

  • 24-25 listopada, godz. 8.00-21.00
  • Hipodrom Sopot, Hala Pomarańczowa
  • wstęp bezpłatny

Więcej informacji na stronie Hipodrom Sopot oraz na profilu Hipodromu na Facebooku: @SopotHipodrom. 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...