Aktualności

Zmiana organizacji ruchu na al. Wojska Polskiego

Zarząd Dróg i Zieleni w Sopocie informuje, że 23 kwietnia rozpoczęła się budowa ścieżki rowerowej w al. Wojska Polskiego, na odcinku od wejścia na plażę nr 37 (wysokość hotelu Marriott ) do granicy z Gdańskiem.

Majówkowe spotkanie z historią na Grodzisku

Grodzisko w Sopocie zaprasza na majówkę w skansenie. Program obejmuje aż cztery dni (1-4 maja) wypełnione atrakcjami popularyzującymi historię, głównie średniowiecze i kulturę Słowian. Inscenizacje, walki, pokazy, gawędy, gry i zabawy z udziałem publiczności, turniej miotania oszczepem o Puchar Prezydenta Sopotu – będzie z czego wybierać. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.  

Mocny start Festiwalu Mundus Cantat

Tegoroczny Międzynarodowy Festiwal Chóralny Mundus Cantat odbędzie się już po raz 15. Jubileuszowy program jest bogaty. Do Sopotu przyjadą chóry z Francji i Islandii, swój jubileusz będzie świętował Chór Mundus Cantat, muzycy uczczą też pamięć Krzysztofa Komedy. Początek w sobotę, 27 kwietnia.

15 lat Polski w UE – wspólna samorządowa kampania europejska

1 maja 2019 r. będziemy świętować 15. rocznicę wejścia Polski do Unii Europejskiej. Przez te wszystkie lata, dzięki współpracy, wymianie doświadczeń, środkom europejskim oraz zaangażowaniu lokalnych społeczności wokół europejskich wartości, nasz kraj przeszedł niesamowitą metamorfozę.

O najmie krótkotrwałym w Sopocie

Zgodnie z Uchwałą Rady Miasta Sopotu przypominamy, iż każda firma/osoba, która prowadzi wynajmem pokoi, kwater i apartamentów, zobowiązana jest do pobrania opłaty uzdrowiskowej od nocującego turysty. Dzięki tym funduszom możemy dbać o rozwój miasta. Uzbieraną kwotę pomnożymy przez dwa – drugie tyle Sopot dostanie z budżetu państwa na działania wspierające rozwój uzdrowiska.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...