Aktualności

Sopot rozpoczyna cotygodniowe piknikowanie

JEDZ POWOLI.COM to nazwa nowego, weekendowego pikniku w Sopocie, który wystartuje już najbliższy weekend.  

Bach, Scarlatti, Wieniawski, Gerke, Prokofiew i Krzanowski na Wieczorach Muzycznych u św. Andrzeja Boboli

18 lipca 2016 r. g. 19:00 w kościele p.w. św. Andrzeja Boboli (ul. Powstańców Warszawskich 15, vis a vis hoteli Grand i Sheraton) odbędzie się koncert kameralny w ramach „V Wieczorów Muzycznych u św. Andrzeja Boboli”.

Kossakowie

Juliusz Kossak, Leon Kossak,  Wojciech Kossak, Jerzy Kossak, Karol Kossak w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie

Sopockie licea na maturalnym podium

W tym roku uczniowie z sopockich liceów ogólnokształcących ponownie bardzo dobrze napisali egzamin maturalny. Zdawalność matury w I Liceum Ogólnokształcącym wyniosła – 92%, w II Liceum Ogólnokształcącym – 100%, a w III Liceum Ogólnokształcącym – 99%. Tym samym sopockie licea uzyskały jeden z najwyższych średnich wyników w województwie pomorskim. To kolejny szczebel sopockiej edukacji, którego uczniowie pokazują, że nie mają sobie równych.

Stop golasom na ulicy

Znamy już projekty plakatów, które od przyszłego tygodnia zaczną pojawiać się w witrynach sopockich restauracji, hoteli, barów i na słupach reklamowych. Celem kampanii „STOP GOLASOM” jest zwrócenie uwagi na niestosowane zachowanie osób, które roznegliżowane, w plażowych strojach, bez spodni lub koszulek pojawiają na ulicach Sopotu. Plakaty mają za zadanie przypominać, że Sopot jest eleganckim kurortem, w którym plaża rządzi się innymi prawami niż struktura miejska. Jednogłośni w tej sprawie gastronomicy zadeklarowali, że powieszą w swoich lokalach plakaty „NIEUBRANYCH KLIENTÓW NIE OBSŁUGUJEMY”, których autorem jest Jacek Staniszewski.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...