Aktualności

Zgłoś szkody wyrządzone przez graficiarzy na policję. Uwaga na oszustów!

W związku ze zniszczeniem w nocy z 6 na 7 lutego br. elewacji w ponad dwudziestu budynkach, położonych w Sopocie przy Al. Niepodległości – Prezydent Miasta Sopotu prosi właścicieli, przedstawicieli, zarządców tych nieruchomości o zgłaszanie na Miejską Komendę Policji w Sopocie dokonanych uszkodzeń, z podaniem kosztów ich naprawy. Dodatkowe informacje w przedmiotowej sprawie można uzyskać w Wydziale Strategii Rozwoju Miasta pod nr tel. 58/ 52-13-799.

Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych

28 lutego 2016 roku odbędzie się ogólnopolska edycja projektu „ Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” organizowany w Sopocie pod Patronatem Prezydenta Miasta Sopotu przez sopocki MOSiR , Zespół Szkół Handlowych w Sopocie i Fundację Wolność i Demokracja. Zawodnicy wystartują na podstawowym dla wszystkich miast dystansie 1963 metrów – jest to nawiązanie do daty śmierci ostatniego z Żołnierzy Wyklętych – Józefa Franczaka „Lalka”. Impreza ma celu popularyzację wiedzy o polskim podziemiu antykomunistycznym i antysowieckim działającym w latach 1944-1963 w obrębie granic II RP. Każdy z uczestników otrzyma koszulkę z wizerunkiem jednego z Żołnierzy Wyklętych – w Sopocie w 2016 roku Patronem jest  Zygmunt Edward Szendzielarz "ŁUPASZKA".  

Biegnij śladami Mistrzów Świata w Cardiff … ze specjalną zniżką

Już 11 marca okaże się, czy Sopotowi uda się pozyskać prawo do organizacji IAAF Mistrzostw Świata w Półmaratonie w Sopocie w 2018 r.

Zmiany w programie dotacji konserwatorskich z budżetu Konserwatora Zabytków Miasta Sopotu

Ważna wiadomość dla mieszkańców Sopotu, którzy planują remont zabytkowego budynku. Od początku tego roku obowiązują nowe zasady ubiegania się o przyznanie dotacji na prace konserwatorskie przy zabytkowych budynkach w Sopocie.

Bezpłatna rehabilitacja metodą Halliwicka w basenie solankowym w SOPOCIE

OŚRODEK TERAPII, EDUKACJI I AKTYWIZACJI SPORTOWEJ W SOPOCIEw imieniu Fundacji Sport na Zdrowie ogłasza nabór na bezpłatną rehabilitację metodą Halliwicka w basenie solankowym w SOPOCIE zapraszamy dzieci w wieku 3-16 lat zameldowane w Sopocie z orzeczonym stopniem niepełnosprawności zajęcia odbywać się będą raz w tygodniu w soboty popołudniu w terminie od 06 luty 2016 do 25 czerwiec 2016 osoby zainteresowane prosimy o kontakt z MOPS w Sopocie lub mail: osrodek@terapiaisport.pl *decyduje kolejność zgłoszeń, liczba miejsc ograniczona** dziecko wchodzi do wody i ćwiczy wraz z rodzicem/opiekunem Projekt dofinansowany przez Prezydenta Miasta Sopotu

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...