Aktualności

Popularny Eko Parking na półmetku

Ponad 6 tys. osób skorzystało z Miejskiego Eko Parkingu w lipcu, z czego prawie 4600 osób dotarło do centrum sezonową linią meleksową. To niewątpliwie rekord frekwencji tego parkingu.

Sobota na molo – organizacje pozarządowe zapraszają na festyn

W drugą sobotę września warto wybrać się na skwer Kuracyjny przy molo. Swoją działalność zaprezentuje tu blisko 60 organizacji, na co dzień oferujących różnorodne wsparcie sopocianom. Podczas 16. edycji Sopockiego Festynu Organizacji Pozarządowych, 8 września, w godz. 11.30-15.00 nie zabraknie propozycji dla dzieci, młodzieży, rodzin, osób aktywnych zawodowo, seniorów oraz osób z niepełnosprawnościami. Dla tych, którzy chcieliby włączyć się w społeczne, kulturalne i sportowe życie miasta, będzie to również okazja do poznania możliwości zaangażowania w sopocki wolontariat.

Remonty i przebudowy dróg w Sopocie

Zarząd Dróg i Zieleni w Sopocie informuje, że od 8 do 14 sierpnia planowane są prace powodujące utrudnienia w ruchu drogowym.

Nietypowy terapeuta w DPS

Nie ma jeszcze roku, ale w sopockim Domu Pomocy Społecznej radzi sobie całkiem nieźle. Jest komunikatywny, towarzyski i choć jeszcze trochę nieśmiały, wiele wskazuje na to, że będzie z niego dobry towarzysz do zabaw i spędzania wolnego czasu. Rudy kot Franek znakomicie poprawia humor seniorom.

W pewnym domu w Sopocie, czyli jak żyło się dawniej

W podróż w czasie zabiera dzieci najnowsze wydawnictwo przygotowane przez Muzeum Sopotu. Pięknie wydana książeczka z kartami pracy, na których znajdują się różnorodne zadania, zachęca do zabawy, a przy okazji uczy historii.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...