Aktualności

Dopłaty miasta do montażu wind, dostępna opieka wytchnieniowa – sopoccy radni obradowali po raz ostatni w tej kadencji

15 października 2018 r. odbyła się XLIV sesja Rady Miasta Sopotu Rada Miasta Sopotu.

Lapidarium na sopockim cmentarzu

Na Cmentarzu Komunalnym w Sopocie, przy kaplicy grobowej rodziny Herbstów, powstało lapidarium. Zgromadzono tam obiekty sepulkralne, czyli nagrobki lub ich fragmenty i krzyże pochodzące z końca XIX wieku i I połowy XX w.

Trefl gra z mistrzem

To będzie prawdziwa gratka dla kibiców koszykówki. Sopocki Trefl, na swoim parkiecie, w ERGO ARENIE, podejmie mistrzów Polski Anwil Włocławek. W ostatnim starciu drużyn górą byli sopocianie, więc 20 października można spodziewać się twardej, zaciętej walki. Początek o 12.40.

Jubileuszowy „Topos” już dostępny

Ukazał się jubileuszowy dwumiesięcznik literacki „Topos”, który podkreśla 25 lat obecności czasopisma na rynku wydawniczym. Do numeru dołączony został wyjątkowy prezent – płyta CD „Konstelacja Toposu. Wiersze w interpretacji Andrzeja Mastalerza i Andrzeja Seweryna”, na której znalazły się wybrane utwory Wojciecha Gawłowskiego, Krzysztofa Kuczkowskiego, Wojciecha Kudyby, Wojciecha Kassa, Jarosława Jakubowskiego, Przemysława Dakowicza, Adriana Glenia i Artura Nowaczewskiego.

Mierniki jakości powietrza w Sopocie

W mieście zamontowane zostały dwa mierniki jakości powietrza. Jeden z nich znajduje się na Domu Pomocy Społecznej przy ul. Mickiewicza 49, natomiast drugi na budynku handlowo-usługowym przy ul. Kraszewskiego 26.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...