Aktualności

Sport na Zdrowie – bezpłatne zajęcia dla dzieci z chorobami cywilizacyjnymi i niepełnosprawnych

Początek roku w ośrodku Terapii, Edukacji i Aktywizacji Sportowej prowadzonej przez Fundację Sport na Zdrowie w Sopocie zapowiada się bardzo dynamicznie. Na liście możliwości projekty, które cieszą się wielkim uznaniem przez małych podopiecznych i ich rodziców.

Czyste powietrze w Sopocie – proekologiczne dopłaty od miasta

W walce o czyste powietrze Sopot sięga po różne, czasami  niekonwencjonalne narzędzia. Bezpłatna komunikacja dla uczniów, wysokie dopłaty do wymiany ogrzewania na ekologiczne lub podłączenia do miejskiej sieci, zniżki dla mieszkańców komunalnych zmieniających ogrzewanie, dopłaty do wymiany okien, czy kontrole – czym mieszkańcy palą w piecach, to tylko niektóre z nich. Efekty są widoczne, bo powietrze w Sopocie jest czyste i możemy bezpiecznie oddychać pełną piersią.

Liczenie osób bezdomnych w Sopocie

W nocy z 13 na 14 lutego odbędzie się ogólnopolskie badanie liczby osób bezdomnych. W ramach tej akcji, pracownicy socjalni Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sopocie we wspólnych patrolach z Policją oraz Strażą Miejską odwiedzą miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne.

III Triennale Sztuki Pomorskiej

Już po raz trzeci Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie zaprasza na Triennale Sztuki Pomorskiej. Wernisaż odbędzie się 15 lutego o godz. 19.30 i towarzyszyć mu będzie ogłoszenie wyników konkursu. Wystawę będzie można oglądać codziennie od wtorku do niedzieli w godz. 11.00-19.00.

Sopocki Budżet Obywatelski na rok 2020

Po raz dziewiąty Rada Miasta Sopotu podjęła uchwałę na temat realizacji w mieście Budżetu Obywatelskiego. Sopocki model cieszy się wśród mieszkańców dużym zainteresowaniem, o czym świadczy niemal 20-procentowa frekwencja w ubiegłorocznym głosowaniu. Do tej pory, przez osiem lat funkcjonowania pierwszego w Polsce Budżetu Obywatelskiego, zrealizowaliśmy ponad 160 inwestycji i zadań za łączną kwotę ponad 30 mln zł.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...