Aktualności

Porozmawiajmy o budżecie. Spotkanie w Sopotece  

Edukacja, pomoc społeczna, gospodarka komunalna – na te działania miasto przeznacza najwięcej środków. Jakie projekty dla mieszkańców przewidziano do realizacji w budżecie na 2019 r.? Co wpływa na dochody miasta?

Standardy urbanistyczne w Sopocie

Na najbliższą sesję Rady Miasta Sopotu, która odbędzie się 20 grudnia,  przygotowana została uchwała dotycząca określenia Lokalnych Standardów Urbanistycznych.  Uchwała została jednogłośnie przegłosowana 10 grudnia, podczas posiedzenia Komisji Rozwoju i Urbanistyki.

Podaruj dziecku serce, zostań rodziną zastępczą

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sopocie organizuje kampanię „Podaruj dziecku serce – zostań rodziną zastępczą” i zachęca do przyjęcia pod swój dach dzieci, które potrzebują ciepła i miłości.  

Głęboka termomodernizacja i rewitalizacja osiedla Przylesie  

– Szkoda, że szczyt klimatyczny nie odbył się tu u nas, na Przylesiu. Polska miałaby się czym pochwalić i zyskać uznanie międzynarodowych delegacji. Bo na tym osiedlu, na naszych oczach odbywa się prawdziwa, technologiczna rewolucja  – powiedział prezydent Sopotu Jacek Karnowski podczas spotkania z prezesem Spółdzielni Mieszkaniowej Przylesie, Piotrem Kurdzielem.  

Nie ma zgody nielegalną wycinkę drzew

Prezydent Miasta Sopotu zdecydował o zgłoszeniu do organów ścigania  zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa polegającego na  nielegalnej wycince drzew na terenie inwestycji realizowanej przy ul. Al. Niepodległości 875. Stosowne zawiadomienie w tym zakresie jest przygotowywane i w najbliższym czasie zostanie złożone do Prokuratury, celem podjęcia działań w tym przedmiocie przez powołane do tego organy.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...