Kulturalny Sopot

Sopot pierwszy w Polsce w wydatkach na kulturę

Sopot zwyciężył w rankingu wydatków na kulturę w latach 2015-2016, przygotowanym przez Narodowe Centrum Kultury. W kategorii miast na prawach powiatu miasto Sopot zajęło I miejsce w Polsce. Wyniki ogłoszono w środę 11 kwietnia, na uroczystej gali w Lubelskim Centrum Konferencyjnym.

Muzyczne spotkanie z Dorotką

Sopocki Teatr Muzyczny Baabus Musicalis zaprasza na spektakl teatralny dla dzieci „Wielka podróż Dorotki”. Najbliższe przedstawienia w niedziele: 15 i 22 kwietnia.

75 x 75 Dwurnik

W tym roku Edward Dwurnik obchodzi 75. urodziny. Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie postanowiła uhonorować sławnego artystę wystawą rocznicową, pokazując 75 jego olejnych prac. Po latach zostanie pokazany m.in. jeden najwcześniejszych jego obrazów, niedawno odnaleziony widok Chęcin z 1966 r. Wernisaż odbędzie się 13 kwietnia o godz. 19.30.

Plastyczne wariacje na temat rock and rolla

Na uroczyste wręczenie nagród laureatom VI Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Niech żyje Rock and Roll” zaprasza 9 kwietnia Młodzieżowy Dom Kultury w Sopocie. Na uroczystości będzie obecny muzyk Budki Suflera, Romuald Lipko.

IV Festiwal Wielkanocnej Pieśni Chóralnej

Prawdziwa uczta dla miłośników muzyki chóralnej szykuje się w sobotę, 14 kwietnia. W ten dzień w kościele pw. NMP Wniebowziętej Gwiazdy Morza w Sopocie odbędzie się zorganizowany przez Sopocki Chór Kameralny Continuo IV Festiwal Wielkanocnej Pieśni Chóralnej. Początek o godz. 11.30.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...