Kulturalny Sopot

E-czytelnicze przedwiośnie w Sopocie

W ostatnich dniach lutego czytelnicy Biblioteki Sopockiej otrzymali do dyspozycji niebagatelne rozwiązania: 30 czytników PocketBook i pakiet 22 tysięcy e-booków Legimi.

Artystyczny autoportret Sławomira Grabowego

45 lat pracy, 81 nagród i wyróżnień, czyli malowany pędzlem, dłutem, nożem i słowem autoportret Sławomira Grabowego, wystartuje 8 marca 2018 r. o godz. 19.30. Ekspozycja czynna będzie do 8 kwietnia. Zaprasza Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie.

Koncert czytany. Szczygieł i Res Factum w Teatrze na Plaży

Na spotkanie w idei słowno-muzycznego dialogu sztuk, inspirowanego średniowieczną techniką kompozytorską, gdzie głos podstawowy wyznaczał ruch głosów pozostałych, zaprasza 18 marca sopocki Teatr na Plaży.

5 lat Teatru na Plaży

W marcu mija pięć lat od powstania sopockiego Teatru na Plaży w nowej formule programowej. Wprawdzie sam budynek teatru istnieje lat kilkanaście, to od 1 marca 2013 r. Teatr na Plaży funkcjonuje jako nowa inicjatywa kulturalna, łącząca formułę teatru impresaryjnego i sceny z autorskimi projektami teatralnymi, działalnością rezydentów teatralnych, filmowych, a także sceną muzyczną.

„Ktoś tutaj był i był, a potem nagle zniknął...”* Historia wspólnoty żydowskiej w Sopocie

Rok 1968 na świecie upłynął pod znakiem niepokojów społecznych i wzrastającej przemocy. Protesty w Paryżu, wkroczenie wojsk Układu Warszawskiego do Czechosłowacji to tylko przykłady radykalizacji działań. Dla Polski to przede wszystkim wydarzenia marcowe – demonstracje studentów, aresztowania, antyżydowska nagonka i wreszcie przymusowy wyjazd Polaków żydowskiego pochodzenia z kraju.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...