Kulturalny Sopot

Kapiści w Sopocie, czyli wykłady w Muzeum Sopotu

Wykłady Sopockie to program cyklicznych spotkań o charakterze popularnonaukowym, organizowanym przez Muzeum Sopotu. Najbliższe spotkanie, dotyczące wpływu kapistów na sopockie środowisko artystyczne, we wtorek, 6 lutego. Wstęp jest wolny.

Dynamiczne grafiki w Państwowej Galerii Sztuki

Grafiki Barbary Kasperczyk oglądać będzie można w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie. Wernisaż wystawy zatytułowanej „Dynamika Przestrzeni” odbędzie się 1 lutego o godz. 19.30.

Fotograficzny wieczór w PGS

Warto zajrzeć Do Państwowej Galerii Sztuki w czwartek, 18 stycznia. Odbędą się tam wernisaże wystaw: „Platinum. Wacław Wantuch” (godz. 18.30) oraz „Po końcu fotografii” (godz. 19.30).

„Ludzie”. Fotograficzne portrety bezdomnych w Muzeum Sopotu

Na wystawę fotografii Magdaleny Małyjasiak pt. „Ludzie” składa się 35 portretów osób bezdomnych. Jest ona częścią prowadzonego przez Muzeum Sopotu projektu „Sopocianie”, którego celem jest dokumentowanie zróżnicowanych losów byłych i obecnych mieszkańców miasta. Wernisaż wystawy odbędzie się 12 stycznia.

Morze i góry na jednej wystawie

W Miejskiej Galerii Sztuki im. Wł. hr. Zamoyskiego w Zakopanem do 4 lutego 2018 oglądać można interdyscyplinarną wystawę pt. „Góry – Morze – Morze – Góry”, prezentującą twórczość kobiet artystek mieszkających na Podhalu i w Trójmieście.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...