Kulturalny Sopot

Passent i tatuaże. Sopoteka w marcu

Biblioteka Sopocka zaprasza do Sopoteki na dwa bardzo ciekawe spotkania. 2 marca gościem będzie Agata Passent, dziennikarka, felietonistka, pisarka.  A 8 marca spotkanie z autorką i uczestniczkami projektu „Pokaż swój znak”.

Literacki Sopot: spotkanie z Jeffreyem Archerem już w maju

Mocny akcent jako wprowadzenie do  tegorocznego Festiwalu Literacki Sopot. 4 maja br., o godzinie 17.00 na Scenie Kameralnej Teatru Wybrzeże w Sopocie odbędzie się spotkanie z Jeffreyem Archerem, którego najnowsza powieść „I tak wygrasz”, niedawno ukazała się w Polsce. Wizyta pisarza to zapowiedź brytyjskiej edycji festiwalu, który odbędzie się w dniach 15-18 sierpnia 2019 r.

Literacki Sopot bez wsparcia Ministerstwa Kultury

Jeden z największych literackich festiwali w Polsce, Festiwal Literacki Sopot, nie dostanie finansowego wsparcia z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Dotacje miały być przyznane w ramach programu „Promocja czytelnictwa”. Ministerstwo odrzuciło również wnioski o dofinansowanie wydarzeń organizowanych przez inne pomorskie instytucje kultury.

Penderecki Piano Trio zagra w Sopocie!

W ramach 23. Wielkanocnego Festiwalu Ludwiga van Beethovena w sali balowej hotelu Sofitel Grand Sopot odbędzie się wyjątkowy koncert kameralny. 23 marca, o godz. 19.00, wystąpią trzej wybitni muzycy, od lat związani z osobą jednego z najwybitniejszych polskich kompozytorów XX wieku, Krzysztofa Pendereckiego: Konrad Skolarski (fortepian), Jarosław Nadrzycki (skrzypce) i Karol Marianowski (wiolonczela).

III Triennale Sztuki Pomorskiej

Już po raz trzeci Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie zaprasza na Triennale Sztuki Pomorskiej. Wernisaż odbędzie się 15 lutego o godz. 19.30 i towarzyszyć mu będzie ogłoszenie wyników konkursu. Wystawę będzie można oglądać codziennie od wtorku do niedzieli w godz. 11.00-19.00.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...