Kulturalny Sopot

Koncert dla Mieszkańców w Operze Leśnej

„Starsi Panowie Dwaj” to tytuł tegorocznego Koncertu dla Mieszkańców, który odbędzie się w sopockiej Operze Leśnej w niedzielę, 9 września, o godz. 18.00. Koncert tematycznie nawiązuje do przypadającego w tym roku 60-lecia Kabaretu Starszych Panów, którego twórcami byli Jeremi Przybora i Jerzy Wasowski.

Tysiące uczestników na Literackim Sopocie

Spotkania autorskie, rozmowy na plaży, debaty na ważne współczesne tematy, targi książki, czytania performatywne, seanse filmowe – uczestnicy festiwalu Literacki Sopot mieli w tym roku w czym wybierać. Biorąc pod uwagę frekwencję widzów i czytelników na wydarzeniach festiwalowych, siódma edycja z pewnością przejdzie do historii.

„Sopot'68 Re_make”, czyli o festiwalu z czołgami w tle

Dekonstrukcja mitu sopockiego festiwalu, poprzez ukazanie go w konkretnym kontekście historycznym oraz nawiązanie dialogu pomiędzy przeszłością a teraźniejszością w wykonaniu artystów młodego pokolenia. Widowisko 50lecia odbędzie się 23 sierpnia 2018 roku w Operze Leśnej w Sopocie.

Największe przeboje, międzynarodowe gwiazdy, wielkie jubileusze

Na scenie Opery Leśnej wystąpi ponad 60 wykonawców, w tym 14 zagranicznych gwiazd. Gośćmi specjalnymi będą m.in. Anastacia, James Arthur, Aloe Blacc i Welshly Arms . Top of the Top Sopot Festival potrwa od 14 do 16 sierpnia.

Teatr dokumentalny, czyli Sopot Non-Fiction

VII Festiwal Teatru Dokumentalnego i Rezydencja Artystyczna Sopot Non-Fiction 2018 odbędzie się w tym roku od 25 sierpnia do 1 września. Sopot Non-Fiction to unikalny przegląd poświęcony teatrowi dokumentalnemu.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...