Kulturalny Sopot

Literacki Sopot: spotkania

Wiosenny cykl spotkań przedfestiwalowych czas zacząć. 19 kwietnia w Sopotece porozmawiać będzie można z Ewą Winnicką i Cezarym Łazarewiczem, a dzień później, również Sopoteka zaprasza na Spotkanie z Justyną Kopińską.

Świat ikon w Dworku Sierakowskich

Towarzystwo Przyjaciół Sopotu zaprasza na wystawę malarstwa religijnego. Od 28 marca w dworkowej Galerii Sztuki prezentowana będzie zbiorowa wystawa ikon. Gośćmi wernisażu będą: Katarzyna Kobuszewska z Pracowni Ikonograficznej w Płocku oraz Monika Wilkońska z Pracowni Ikonopisania „Ikonostas” w Gdańsku. Początek o godz. 18.00, wstęp jest wolny.

Losy kobiet w BOTO

Teatr BOTO zaprasza 25 marca na spektakl „Nord-Ost” w reżyserii Adama Nalepy. Spektakl opowiada o ataku na moskiewski teatr na Dubrowce i zestawia dramat trzech kobiet: młodej Czeczenki – bojowniczki, tzw. „czarnej wdowy”, łotewskiej lekarki z karetki pogotowia stacjonującej przy teatrze i mieszkanki Moskwy, która wraz z mężem i córką wybrała się tego feralnego wieczoru na spektakl.

Muzyczne wspomnienie o księdzu Janie w drugą rocznicę śmierci

„Pamiętamy o Księdzu Janie Kaczkowskim” to tytuł koncertu, na który w drugą rocznicę śmierci tego niezwykłego człowieka i duszpasterza zaprasza Fundacja im. Ks. Jana Kaczkowskiego. Koncert oraz msza święta odbędą się 28 marca, w kościele św. Jerzego w Sopocie. Wstęp jest wolny.

Józef Czerniawski. Inne Pejzaże

Wernisaż prac Józefa Czerniawskiego odbędzie się 29 marca 2018 r., o godz. 19.30, w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie. Ekspozycję będzie można oglądać do 6 maja.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...