Kulturalny Sopot

Święto plonów i Świąteczny Jarmark Grodowy w Grodzisku

Grodzisko w Sopocie zaprasza od 15 do 17 września na obchody Święta Plonów organizowane w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa oraz towarzyszący mu Świąteczny Jarmark Grodowy.

Kalejdoskop Form Muzycznych im. Marii Fołtyn

Wielokulturowe święto muzyki, czyli XVIII Międzynarodowy Festiwal Kalejdoskop Form Muzycznych im. Marii Fołtyn Sopot 2017, rozpocznie się 2 września koncertem inauguracyjnym w kościele pw. św. Jerzego. Wyjątkowe przestrzenie na terenie Sopotu wypełni muzyka od baroku do współczesności, tworząc wirtuozerski pokaz najlepszych przykładów polskiego i światowego dorobku muzyki klasycznej i rozrywkowej.

3. Festiwal Fotografii „W Ramach Sopotu”

Sopot zaprasza na trzecią edycję Festiwalu Fotografii „W Ramach Sopotu”. Od 8 do 10 września miłośnicy sztuki fotograficznej będą mieli okazję zobaczyć między innymi efekty pracy festiwalowych rezydentów – czołowych polskich artystów fotografów.

Historia Opery Leśnej – wystawa i spacer z przewodnikiem

Opera Leśna w Sopocie to jeden z najpiękniejszych obiektów amfiteatralnych w Europie, którego historia sięga 1909 r. Teraz jej bogate i ciekawe dzieje pokaże otwierana 9 września 2017 r. wystawa plenerowa na terenie obiektu.

Szwedzka orkiestra dęta w Sopocie

Orkiestra dęta ze szwedzkiego, partnerskiego miasta Karlshamn będzie gościć w Sopocie 1 i 2 września. W planach szwedzkich muzyków są dwa koncerty w muszli na molo (wstęp jest wolny), a także przemarsz ulicą Bohaterów Monte Cassino.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...