Kulturalny Sopot

Paszporty „Polityki” – Marzena Diakun w Boto

Gościem drugiego spotkania Salonu „Polityki” w Sopocie będzie laureatka Paszportu w kategorii muzyka – dyrygent Marzena Diakun. Spotkanie, które odbędzie się w piątek, 4 sierpnia, w teatrze Boto, poprowadzi Jerzy Baczyński, redaktor naczelny tygodnika „Polityka”. Wstęp jest wolny.

Kajko i Kokosz kończą 45 lat!

Już po raz trzeci sopockie Grodzisko zaprasza do wspólnego świętowania urodzin Janusza Christy. W tym roku imprezie przyświeca hasło 45 lat Kajka i Kokosza. Zabawa plenerowa, wystawa okolicznościowa i multimedialna prelekcja „Kajko i Kokosz – na tropach legendy” – to wszystko na sopockim Grodzisku w sobotę, 15 lipca. Wstęp jest wolny.

Niecodzienna wystawa – pomoc dzieciom z Syrii

Powstawały w traumatycznych okolicznościach, ale pokazują także dziecięce marzenia. Prezentacja prac plastycznych, których autorami są mali uchodźcy z Syrii, odbędzie się 5 sierpnia w klubie 3 Siostry. Będzie ona połączona ze zbiórką funduszy na pomoc dzieciom poszkodowanym w wojennym konflikcie. Wystawa w Sopocie będzie pierwszą taką ekspozycją w Polsce.

II edycja festiwalu Jazz Wolności

Jazz Wolności powered by LOTOS odbędzie się 7 lipca w Sopocie. W muszli koncertowej przy molo wystąpią Walk Away, Artur Dutkiewicz Trio, Mingus Mingus Quartet, a także bardzo ciekawe młode zespoły, które w ciągu ostatniego roku zaznaczyły w sposób szczególny swoją obecność na jazzowej scenie: Tomasz Chyła Quartet, Aga Derlak Trio, Kamil Piotrowicz Sextet, Zagórski/Kadziela Collaboration. Wstęp jest wolny.

Salon „Polityki” ponownie w Sopocie

Miasto Sopot oraz tygodnik „Polityka” zapraszają na drugie spotkanie z cyklu Salon „Polityki” w Sopocie. W piątek 4 sierpnia gościem będzie Marzena Diakun, laureatka Paszportu Polityki w kategorii Muzyka Poważna, jedna z najbardziej utalentowanych przedstawicielek młodego pokolenia polskich dyrygentów.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...