Aktywny Sopot

Wyścigi pływackie dookoła molo – UWAGA! ZMIANA TERMINU

W związku z wykwitem sinic na sopockich kąpieliskach termin pierwszego wyścigu pływackiego zostaje przełożony z 28 lipca na 11 sierpnia.

Lekkoatletyczne Grand Prix im. Sidły z gwiazdami

W ubiegłym roku lało jak z cebra. W tym roku liczymy na wyśmienitą pogodę, bo pozostałe atrakcje są właściwie gwarantowane. Zwłaszcza sportowe emocje, których jak zwykle na „Sidle” nie zabraknie. Zapewnią je utytułowani lekkoatleci, którzy na sopocki Stadion Leśny zjadą z całego świata. Początek mityngu w piątek, 27 lipca, o godz. 17.00.

Sopot zwyciężył we Współzawodnictwie Sportu Młodzieżowego

W Centralnym Ośrodku Sportu w Warszawie przyznane zostały nagrody za Współzawodnictwo Sportu Młodzieżowego za rok 2017. W klasyfikacji gmin z liczbą mieszkańców od 20 do 50 tys. zwyciężył Sopot. To kolejne takie wyróżnienie. Miasto Sopot wygrało w tej kategorii również w ubiegłym roku. Nagrodę z rąk Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystki, Jana Widery, odebrał Radny Miasta Sopotu Piotr Bagiński.

Rolkowisko w niedziele w ERGO ARENIE

Niepowtarzalna okazja dla miłośników rolek. Ponownie mają do swojej dyspozycji płytę areny głównej o powierzchni 4 tys. metrów kw. Do hali na granicy Gdańska i Sopotu może przyjść każdy, niezależnie od umiejętności jazdy na rolkach. W ERGO ARENIE czekać będzie 5 stref jazdy, a także instruktorzy. Rolkowisko działać będzie w każdą niedzielę lipca oraz 26 sierpnia, w godz. 16.00-19.00. Wejście do hali (A1) od godz. 15.45. Wstęp jest wolny.

Na Hipodromie bomba w górę!

Przed nami dwa emocjonujące wyścigowe weekendy. Na sopockim Hipodromie zobaczymy 27 gonitw z udziałem pięknych koni: pełnej krwi angielskiej, czystej krwi arabskiej, a także kłusaków francuskich. Pierwszy weekend z wyścigami już 14 i 15 lipca. Kolejny raz bomba pójdzie w górę 21 i 22 lipca. W oba weekendy Hipodrom zaprasza od 15.00 do 19.00, wstęp na wyścigi jest bezpłatny.