Aktywny Sopot

Puchar Polski Katamaranów i parada przy molo

W weekend 22-23 września w Sopocie odbędą się ostatnie w tym sezonie regaty zaliczane do Pucharu Polski Katamaranów 2018. Stawką będzie Puchar UKS Navigo. Zawody poprzedzi parada przy molo, a rywalizacja żeglarzy będzie dobrze widoczna także z sopockiej plaży.

Ruszył kolejny szkolny sezon żeglarski

Sopot pod żaglami – miejski program szkolenia żeglarskiego, realizowany jest w sopockich szkołach już od 11 lat. W tym roku szkolny sezon żeglarski otwarty został 18 września. W wydarzeniu wzięło udział około 200 uczniów sopockich szkół podstawowych (z klas III oraz VII), a także młodzi i starsi żeglarze oraz wychowankowie sopockich klubów żeglarskich.

Ogniwiacy powalczą z Orkanem

W sobotę, 22 września, na stadionie im. Edwarda Hodury, Ogniwo Sopot podejmie zespół Whizz Orkan Sochaczew. Aby myśleć o wejściu do półfinału ekstraligi, sopocianie muszą ten mecz wygrać.

Mistrzowskie regaty katamaranów

Bogaty tegoroczny sezon żeglarski w Sopocie jeszcze się nie kończy. Od piątku do niedzieli (7-9 września) w Sopocie rozgrywane będą Mistrzostwa Polski Katamaranów. W regatach weźmie udział ponad 40 dwukadłubowych jednostek. O tytuły najlepszych w Polsce rywalizować będą zawodnicy pływający na katamaranach klasy A, F18 i Open.

Jeździecki triathlon na pożegnanie lata

Wrzesień to na terenie zabytkowego Hipodromu czas tradycyjnie kojarzony z Wszechstronnym Konkursem Konia Wierzchowego. W tych widowiskowych zawodach składających się z trzech konkurencji, wezmą udział jeźdźcy z całego świata. Zawody WKKW rozegrane będą na sopockim Hipodromie w weekend, od 7 do 9 września.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...