Rodzinny Sopot

Wybierz naukę w Sopocie! Sopockie Targi Szkół

Uczniów ostatnich klas szkół podstawowych i gimnazjów oraz ich rodziców zapraszamy na Sopockie Targi Szkół, które odbędą się 22 marca, w godz. 11.00-14.00, w Zespole Szkół nr 1 w Sopocie, przy ul. Książąt Pomorskich 16/18.

Warsztaty i komiks, który uczy jak przeciwdziałać przemocy

W sopockich szkołach podstawowych odbywają się warsztaty dotyczące przeciwdziałania przemocy i agresji. Zajęcia prowadzą psycholog oraz pracownik socjalny z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sopocie w oparciu o komiks – informator „Krótkie historie o  życiu”.

W Sopocie będzie nowy żłobek

„Za szklanymi drzwiami zaczyna się świat dziecka, kolorowy i ciekawy” – czytamy w opisie zwycięskiej pracy w konkursie na opracowanie koncepcji architektoniczno-urbanistycznej nowego żłobka w Sopocie. Mieszkańcy zdecydowali, że obiekt powstanie przy ulicy Obodrzyców 18-20. Autorem zwycięskiego projektu jest Enone Architektura i Design Rafał Sokołowski z Pabianic.

Sopockie Domy Sąsiedzkie – nowe punkty zapraszają

Już w marcu mieszkańcy Sopotu będą mogli skorzystać z nowych bezpłatnych zajęć w dwóch nowych filiach Domów Sąsiedzkich. 3 marca ruszyły zajęcia w kawiarni Miejsce, a na pierwsze spotkanie w Domu Sąsiedzkim „Alternatywy 5” już w sobotę, 9 marca.

Rekrutacja do przedszkoli i podstawówek

W piątek, 1 marca rozpocznie się proces rekrutacji do sopockich przedszkoli. Aplikacje będzie można składać do 29 marca br. (do godz. 15.00). Ogłoszenie wyników rekrutacji nastąpi 24 kwietnia br. o godz. 12.00. Miasto Sopot przygotowało ok. 730 miejsc w przedszkolach, co powinno zapewnić pełną dostępność do edukacji przedszkolnej dla sopockich dzieci w wieku 3 do 6 lat.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...