Rodzinny Sopot

Nowe pracownie dostępne dla osób poruszających się na wózkach

Od 1 października 2018 r. oferta Środowiskowego Domu Samopomocy – Ośrodka Adaptacyjnego MOPS Sopot została wzbogacona o nową Pracownię Arteterapii oraz Salę Doświadczania Świata. Miejsca te są dostosowane dla osób z niepełnosprawnościami ruchowymi, poruszającymi się na wózkach.

Bezpłatna komunikacja dla dzieci i młodzieży – zasady

Od 1 czerwca dzieci i młodzież w wieku do 20 lat korzystają bezpłatnie z komunikacji miejskiej na terenie Sopotu. Bezpłatne przejazdy dla uczniów uzależnione są nie od miejsca nauki, a od miejsca zamieszkania (decyduje adres podany w legitymacji ucznia). Poniżej zasady korzystania z bezpłatnych przejazdów.

Telefon Wsparcia Opiekuna

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sopocie uruchomił specjalny numer telefonu dla osób, które opiekują się osobami niepełnosprawnymi, niesamodzielnymi, wymagającymi wsparcia ze strony innych osób. Pod numerem 58 341 83 18, w środy w godz. 10.00-13.00 dyżuruje psycholog, z którym można porozmawiać na ważne dla opiekunów tematy.

Zadbaj o swoje zdrowie – bezpłatne badania profilaktyczne

Hipercholesterolemia rodzinna to jedna z najczęstszych chorób dziedzicznych. Chorują na nią całe rodziny, najczęściej przez wiele pokoleń. Charakterystyczny w tej chorobie jest bardzo wysoki poziom „złego” cholesterolu (cholesterolu LDL) oraz występowanie w młodym wieku m in. choroby wieńcowej, zawału serca czy udaru mózgu.

Grillowanie na stadionie

Sopocki Klub Lekkoatletyczny zaprasza na Stadion Leśny przy ul. Wybickiego na tradycyjny piknik rodzinny pod hasłem „Wielkie sąsiedzkie grillowanie”. Festyn odbędzie się 23 września (kolejny 14 października), początek o godz. 11.00.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...