Rodzinny Sopot

Ostatni Mohikanin na Grodzisku

XVIII wiek. Francja i Wielka Brytania walczą o panowanie w Ameryce Północnej. Po czyjej stronie staną Indianie? Zapraszamy na festyn historyczny realizowany we współpracy z trójmiejską grupą rekonstruktorów – Konfederacją Tomahawki i Muszkiety. Wstęp wolny. Blade twarze wchodzą na własną odpowiedzialność. Howgh!

Sobota na molo – organizacje pozarządowe zapraszają na festyn

W drugą sobotę września warto wybrać się na skwer Kuracyjny przy molo. Swoją działalność zaprezentuje tu blisko 60 organizacji, na co dzień oferujących różnorodne wsparcie sopocianom. Podczas 16. edycji Sopockiego Festynu Organizacji Pozarządowych, 8 września, w godz. 11.30-15.00 nie zabraknie propozycji dla dzieci, młodzieży, rodzin, osób aktywnych zawodowo, seniorów oraz osób z niepełnosprawnościami. Dla tych, którzy chcieliby włączyć się w społeczne, kulturalne i sportowe życie miasta, będzie to również okazja do poznania możliwości zaangażowania w sopocki wolontariat.

Kolejne mieszkania dla młodych sopocian

Sopot otrzymał dofinasowanie na budowę kolejnego budynku komunalnego, w którym zamieszka 48 rodzin. Tak jak do tej pory, preferowane będą młode rodziny z dziećmi. Dodatkowo przewiduje się budowę mieszkania wielopokojowego, tzw. gniazda, dla wychowanków domu dziecka.

Nowy żłobek dla sześćdziesięciorga sopockich maluchów

Każde sopockie dziecko ma zapewnione miejsce w przedszkolu – to efekt polityki prorodzinnej miasta, która zakłada zatrzymanie młodych rodzin w kurorcie. Kolejnym krokiem wspierania rodzin z dziećmi jest budowa żłobka.

Kolejni Polacy z Kazachstanu znajdują dom w Sopocie

W ślad za tegoroczną uchwałą Rady Miasta Sopotu, kolejne trzy rodziny Polaków z Kazachstanu osiedlą się w naszym mieście. Pierwsza rodzina – Marina i Aleksander Czyżowie z dwuletnia Mirką i ośmioletnią Zosią – przyjechała już do Sopotu na początku lipca. W sumie w tym roku miasto przyjmie 12 repatriantów.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...