Sopot dla seniorów

Bezpieczeństwo seniorów - debata

Sopoccy policjanci zapraszają do udziału w debacie społecznej. Wspólne rozmowy o bezpieczeństwie seniorów odbędą się 20 listopada br. o godz. 12.00 w Sopockim Uniwersytecie Trzeciego Wieku przy Centrum Kształcenia Ustawicznego w Sopocie, ul. Kościuszki 22/24. Funkcjonariusze omówią ważne z punktu widzenia bezpieczeństwa zagadnienia. Nie unikniemy dyskusji na temat działalności oszustów metodą „na wnuczka”, „na policjanta” i pod legendą. Spotkanie adresowane jest nie tylko do osób starszych. Serdecznie zapraszamy!

Dzień otwarty w Dziennym Domu Pobytu

Jak bezpiecznie pomóc seniorowi wstać, położyć się, wyjść na spacer oraz aktywnie spędzić czas. Tego wszystkiego dowiedzieć się będzie można 15 listopada podczas dnia otwartego w Dziennym Domu Pobytu w sopockim DPS.

Może za ścianą mieszka ktoś, kto potrzebuje Twojej pomocy?

W Sopocie seniorzy to liczna grupa, warto więc uwrażliwić się na potrzeby osób starszych, naszych sąsiadów, mieszkających tuż obok nas. Pomoc w zakupach, chwila rozmowy przy herbacie, krótki spacer to często niezwykła zmiana dla seniora i seniorki, którzy większość czasu spędzają samotnie.

Całodobowa opieka wytchnieniowa w Sopocie

W sopockim Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Mickiewicza 49, uruchomiona została całodobowa opieka wytchnieniowa. By sprostać potrzebom przygotowany został dwuosobowy pokój z łazienką. Pomieszczenia są kompleksowo wyposażone i przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Szczepienia dla mieszkańców 65+

W związku z jesienno-zimowym okresem i wzmożoną zachorowalnością na grypę, sopockie przychodnie zapraszają osoby po 65. roku życia, które są szczególnie narażone na chorobę, na bezpłatne szczepienia.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...