Sopot dla seniorów

Centrum Opieki Geriatrycznej ma już wiechę!

Budowa Centrum Opieki Geriatrycznej w Sopocie wkroczyła w kolejny etap. 6 września na obiekcie uroczyście została zawieszona wiecha. Zgodnie z zapewnieniami prezes Pomorskiego Centrum Reumatologii, w październiku przyszłego roku szpital powinien przyjąć pierwszych pacjentów.

Pozytywne podejście do opieki – spotkanie w DPS

Brak wiedzy to najczęstszy problem w opiece nad chorym na Alzheimera czy inne choroby otępienne. Dom Pomocy Społecznej w Sopocie zaprasza na cykl bezpłatnych spotkań z Marleną Meyer, trenerką autorskiego programu Teepy Snow „Pozytywne podejście do opieki”. Pierwsze spotkanie odbędzie się 11 września, o godz. 16.00 w DPS przy ul. Mickiewicza 49 w Sopocie (tel. 58 718 23 12).

Sopoccy seniorzy zadowoleni z usług opiekuńczych

Najstarsi mieszkańcy Sopotu, którzy korzystają z usług opiekuńczych za pośrednictwem Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sopocie bardzo pozytywnie ocenili w ankietach jakość tych usług. Również praca opiekunek środowiskowych oraz pracowników socjalnych została przez nich oceniona bardzo wysoko.

Wiecha na Centrum Opieki Geriatrycznej i piknik dla rodzin

Wieszanie wiechy to piękna polska tradycja budowlana, polegająca na zawieszeniu przystrojonego kolorowymi wstążkami wieńca na górnej części budynku. Wiechę wywiesza się na znak zakończenia ważnego etapu budowy. I taką sytuację mamy właśnie na budowie Centrum Opieki Geriatrycznej w Sopocie – zakończenie pierwszego etapu budowy szpitala, czyli tzw. stan surowy.

Nietypowy terapeuta w DPS

Nie ma jeszcze roku, ale w sopockim Domu Pomocy Społecznej radzi sobie całkiem nieźle. Jest komunikatywny, towarzyski i choć jeszcze trochę nieśmiały, wiele wskazuje na to, że będzie z niego dobry towarzysz do zabaw i spędzania wolnego czasu. Rudy kot Franek znakomicie poprawia humor seniorom.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...