Zielony Sopot

Międzynarodowa Wystawa „Świat Storczyków – The World of Orchids”

Kolejna edycja Międzynarodowej Wystawy „Świat Storczyków – The World of Orchids” odbędzie się w dniach 18-20 maja 2018 r. Na sopockim Hipodromie (Hala Pomarańczowa) gościć będą wystawcy i sprzedawcy z wielu państw z trzech kontynentów, m.in. z Ekwadoru, Malezji, Portugalii, Węgier, Niemiec, Litwy i oczywiście Polski.

Zajęcia w Akwarium Morskim dla sopockich szkół i przedszkoli

Miasto Sopot dofinansowuje zajęcia dydaktyczne z edukacji ekologicznej pn. „Spotkanie z Morzem Bałtyckim”, przeznaczone dla dzieci i młodzieży z sopockich przedszkoli i szkół. Program obejmuje zróżnicowane działania edukacyjne organizowane są przez Morski Instytut Rybacki, w salach edukacyjnych Akwarium Morskiego w Gdyni.

Elektryczny rower w ZOM

Tabor sopockiego Zakładu Oczyszczania Miasta wzbogacił się o nowy pojazd interwencyjny – trzykołowy, elektryczny rower. Urządzenie od dziś testowane jest na ulicach miasta. Jeśli się sprawdzi, kierownictwo ZOM zakłada zakup kolejnych 4 pojazdów, by przed wysokim sezonem było ich w Sopocie 5 sztuk.

Eko-wakacje za własne pieniądze

Prezydent miasta jak co roku nagradza za działania na rzecz Sopotu, które dotyczą dbania o czystość i porządek na terenie miasta. Zgłoszenia do programu dla sopockich organizacji młodzieżowych pn. „Eko-wakacje za własne pieniądze” przyjmowane są do 27 kwietnia.

Wiosenne porządki z ZOM

Dłuższe dni, wyższa temperatura i słońce, które coraz częściej pojawia się na błękitnym niebie, sprzyjają myślom o wiosennym sprzątaniu. Wzorem lat ubiegłych sopocki Zakład Oczyszczania Miasta ułatwi pozimowe sprzątanie mieszkańcom w ramach akcji Wiosenne Porządki 2018.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...