Zielony Sopot

Głęboka termomodernizacja i rewitalizacja osiedla Przylesie  

– Szkoda, że szczyt klimatyczny nie odbył się tu u nas, na Przylesiu. Polska miałaby się czym pochwalić i zyskać uznanie międzynarodowych delegacji. Bo na tym osiedlu, na naszych oczach odbywa się prawdziwa, technologiczna rewolucja  – powiedział prezydent Sopotu Jacek Karnowski podczas spotkania z prezesem Spółdzielni Mieszkaniowej Przylesie, Piotrem Kurdzielem.  

Sopot nie przestaje płynąć na fali energooszczędności

Ponad 600 osób biorących udział w warsztatach „Kilowaty zabawy”, blisko 50 uczestników gry miejskiej, a także 177 prac nadesłanych w ramach konkursu plastycznego – to efekty trwającej trzy miesiące kampanii edukacyjnej pn. „Sopot na fali energooszczędności” w ramach projektu „Kompleksowa modernizacja energetyczna budynków użyteczności publicznej w Sopocie”. Uroczyste rozdanie nagród odbyło się 3 grudnia w Urzędzie Miasta Sopotu. Finał konkursu poprzedzony był krótkim podsumowaniem projektu.

Nielegalna wycinka powodem zmian w złym prawie

W odpowiedzi na zgłoszenie mieszkańców Sopotu została przeprowadzona kontrola wycinki drzew na działce pomiędzy ulicami Drzymały 6 i Traugutta 3-5. W trakcie wizji w terenie ujawniono nielegalną wycinkę 27 drzew, w większości były to klony. Drzewa te podlegały procedurze wymagającej pozwolenia na wycinkę.

Z Gdyni do Gdańska przez Sopot – trolejbusem

Od soboty 1 grudnia na trasie z Gdyni do sopocko-gdańskiej ERGO ARENY każdy kurs trolejbusu nr 31 będzie dojeżdżać do hali.

Nowa ścieżka rekreacyjna  

Mamy w Sopocie kolejną ścieżkę rekreacyjną! 6 listopada oddany do użytku został ciąg pieszo-rowerowy wzdłuż ul. 23 Marca.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...