Zielony Sopot

Złota ławka na „małym monciaku”

Pierwsza, złota ławka pojawiła już się na „małym monciaku” czyli odcinku popularnego deptaka znajdującego się pomiędzy torami, a Al. Niepodległości. O jej lokalizacji zadecydowali mieszkańcy Sopotu, głosując na projekt „Modernizacja i uatrakcyjnienie ciągu pieszego ul. Bohaterów Monte Cassino pomiędzy przejściami podziemnymi” zgłoszony w Budżecie Obywatelskim. Ale to dopiero początek zmian, które obejmą odcinek między tunelami na ulicy Bohaterów Monte Cassino.

Sopot szykuje się do wiosny

Choć w kalendarzu jeszcze zima, za oknem śnieg, mróz i szalejąca wciąż grypa, służby miejskie już myślami wybiegają w przyszłość. Sopocki Zarząd Dróg i Zieleni zamówił już sadzonki kwiatów, które ubarwią nasze place, skwery, rabaty.

W trosce o środowisko

Objazdowa Zbiórka Odpadów Niebezpiecznych to okazja, by zgodnie z przepisami i ekologią pozbyć się śmieci, których nie można wyrzucać do ogólnych pojemników. 16 lutego będzie możliwość oddania odpadów niebezpiecznych bezpośrednio do specjalnego samochodu.

Zmień złe nawyki na zdrowe praktyki

Każdy z nasz swoimi codziennymi działaniami ma wpływ na poprawę stanu naszego środowiska. Jak żyć bardziej ekologicznie, oszczędniej i zdrowiej pokazują spoty edukacyjne przygotowane przez fundację Agencja Monitoringu Regionalnego Atmosfery Aglomeracji Gdańskiej.

Większe dopłaty do wymiany pieca węglowego na ekologiczny

Prezydent Sopotu wystąpił do Rady Miasta z projektem uchwały zmieniającej dopłatę, którą można otrzymać od Gminy za wymianę pieca opalanego węglem na ogrzewanie bardziej ekologiczne.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...