Zielony Sopot

Eko-wakacje za własne pieniądze

Prezydent miasta jak co roku nagradza za działania na rzecz Sopotu, które dotyczą dbania o czystość i porządek na terenie miasta. Zgłoszenia do programu dla sopockich organizacji młodzieżowych pn. „Eko-wakacje za własne pieniądze” przyjmowane są do 27 kwietnia.

Wiosenne porządki z ZOM

Dłuższe dni, wyższa temperatura i słońce, które coraz częściej pojawia się na błękitnym niebie, sprzyjają myślom o wiosennym sprzątaniu. Wzorem lat ubiegłych sopocki Zakład Oczyszczania Miasta ułatwi pozimowe sprzątanie mieszkańcom w ramach akcji Wiosenne Porządki 2018.

Złota ławka na „małym monciaku”

Pierwsza, złota ławka pojawiła już się na „małym monciaku” czyli odcinku popularnego deptaka znajdującego się pomiędzy torami, a Al. Niepodległości. O jej lokalizacji zadecydowali mieszkańcy Sopotu, głosując na projekt „Modernizacja i uatrakcyjnienie ciągu pieszego ul. Bohaterów Monte Cassino pomiędzy przejściami podziemnymi” zgłoszony w Budżecie Obywatelskim. Ale to dopiero początek zmian, które obejmą odcinek między tunelami na ulicy Bohaterów Monte Cassino.

Sopot szykuje się do wiosny

Choć w kalendarzu jeszcze zima, za oknem śnieg, mróz i szalejąca wciąż grypa, służby miejskie już myślami wybiegają w przyszłość. Sopocki Zarząd Dróg i Zieleni zamówił już sadzonki kwiatów, które ubarwią nasze place, skwery, rabaty.

W trosce o środowisko

Objazdowa Zbiórka Odpadów Niebezpiecznych to okazja, by zgodnie z przepisami i ekologią pozbyć się śmieci, których nie można wyrzucać do ogólnych pojemników. 16 lutego będzie możliwość oddania odpadów niebezpiecznych bezpośrednio do specjalnego samochodu.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...