Zielony Sopot

Zielony trolejbus dojedzie do ERGO ARENY

Od 1 października trolejbus nr 31 będzie regularnie kursował na wydłużonej trasie, z Gdyni do sopocko-gdańskiej ERGO ARENY. 5 września, z udziałem prezydenta Sopotu Jacka Karnowskiego oraz wiceprezydentów: Gdyni Marka Stępy i Sopotu Marcina Skwierawskiego, w asyście kierownictwa ZKM Gdynia i dziennikarzy odbył się przejazd techniczny trolejbusu.

Zielone wyspy na Placu Przyjaciół Sopotu

Główny plac miasta – Plac Przyjaciół Sopotu – będzie jeszcze bardziej zielony. Niedługo stanie na nim pierwsza z pięciu Wysp Zieleni i Rekreacji. To pierwszy etap realizacji projektu, który wygrał w zeszłorocznym Budżecie Obywatelskim, zdobywając najwięcej głosów mieszkańców wśród projektów ogólnomiejskich.

Strzeleckie Wzgórze z historycznym obiektem hydrotechnicznym

Zmienia się zakres prac inwestycji realizowanej z Budżetu Obywatelskiego: przebudowa punktu widokowego zwanego Wzniesieniem Strzeleckim, zlokalizowanego w okolicy Opery Leśnej.

Sopotkowo przyjęło zwierzęta

Bezpańskie psy i koty z sopockiego schroniska, trafiły już do nowego domu – schroniska dla bezdomnych zwierząt „Sopotkowo”. Zwierzęta dziś zostały przewiezione lub przeprowadzone. Dziś też spędzą pierwszą noc w ekskluzywnych warunkach.

Popularny Eko Parking na półmetku

Ponad 6 tys. osób skorzystało z Miejskiego Eko Parkingu w lipcu, z czego prawie 4600 osób dotarło do centrum sezonową linią meleksową. To niewątpliwie rekord frekwencji tego parkingu.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...