Zielony Sopot

#wrzuctodokosza – ekologiczny projekt Biblioteki Sopockiej

Grą terenową dla dzieci o intrygującej nazwie Trzy zwoje R Biblioteka Sopocka oficjalnie rozpocznie projekt edukacyjny dla mieszkańców Sopotu. 5 czerwca, w Światowy Dzień Ochrony Środowiska, na godz. 16.30 Sopoteka zaprasza dzieci w wieku do 12 lat wraz z opiekunami na tajemniczą wyprawę.

Zaczarowane ogrody, posesje i balkony

Po raz 26. Urząd Miasta Sopotu zaprasza mieszkańców do udziału w Konkursie na najładniejszą posesję. Zgłoszenia mieszkańców chcących wziąć udział w konkursie przyjmowane są do 31 lipca.

Elektryczny samochód w sopockim magistracie

Sopocki Urząd Miasta kupił samochód elektryczny. Auto jest pięcioosobowe i ma sporą przestrzeń bagażową. Będzie wykorzystywane w codziennej pracy urzędu.

Międzynarodowa Wystawa „Świat Storczyków – The World of Orchids”

Kolejna edycja Międzynarodowej Wystawy „Świat Storczyków – The World of Orchids” odbędzie się w dniach 18-20 maja 2018 r. Na sopockim Hipodromie (Hala Pomarańczowa) gościć będą wystawcy i sprzedawcy z wielu państw z trzech kontynentów, m.in. z Ekwadoru, Malezji, Portugalii, Węgier, Niemiec, Litwy i oczywiście Polski.

Zajęcia w Akwarium Morskim dla sopockich szkół i przedszkoli

Miasto Sopot dofinansowuje zajęcia dydaktyczne z edukacji ekologicznej pn. „Spotkanie z Morzem Bałtyckim”, przeznaczone dla dzieci i młodzieży z sopockich przedszkoli i szkół. Program obejmuje zróżnicowane działania edukacyjne organizowane są przez Morski Instytut Rybacki, w salach edukacyjnych Akwarium Morskiego w Gdyni.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...