Zielony Sopot

Odpady wielkogabarytowe i zielone – terminy wystawek

Zakład Oczyszczania Miasta w Sopocie odpady wielkogabarytowe odbiera od mieszkańców raz w miesiącu, odpady zielone dwa razy w miesiącu, według ustalonego podziału na rejony 1, 2, 3 i 4. Zobacz, kiedy możesz wystawić odpady w swoim rejonie.

Park Północny – zielona rewolucja i nowe przestrzenie

Nowa zieleń i ścieżki spacerowe, odkrycie Potoku Grodowego, przestrzeń do ekspozycji sztuki, pole do gry w boule, estetyczna mała architektura, wymiana oświetlenia i przebudowa systemu odprowadzania wód opadowych – to tylko niektóre zmiany, jakie do czerwca 2019 r. przejdzie Park Północny w Sopocie.

Park Herbstów – zapraszamy na drugi etap konsultacji

Park Herbstów po zeszłorocznej rewitalizacji zyskał nowe życie i stał się jednym z piękniejszych zakątków miasta. Ale to nie koniec. Jeśli chcecie Państwo, aby znalazło się w nim coś jeszcze, do końca listopada 2017 r. możecie nadsyłać opinie odnośnie rozwoju tego miejsca.

Zapraszamy na wykład „Sopot bez samochodów – czy to możliwe?”

Przyjdź, posłuchaj i porozmawiaj z człowiekiem, który nie tylko uważa, że w szczęśliwych miastach przyszłości dominować będą ludzie chodzący pieszo i jeżdżący na rowerach, ale pomaga wprowadzać tę ideę w życie w wielu miastach na świecie już teraz. Z sukcesem! Lasse Schelde - Duńczyk, architekt i urbanista, który zrewolucjonizował myślenie o mieście nie tylko w Danii tworząc słynną już "odwróconą piramidę mobilności". Zobacz i posłuchaj, dlaczego w szczęśliwym mieście samochód jest w niej na przedostatnim miejscu...

Wspólnie zaprojektujmy zieleń na Placu Przyjaciół

Zapraszamy na warsztaty podczas, których zastanowimy się nad wzbogaceniem zieleni na placu. Podczas spotkania będzie czas na rozmowę o wyzwaniach, jakie stawia architektura placu oraz jego funkcjach w różnych porach roku.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...