Zielony Sopot

Zapraszamy na wykład „Sopot bez samochodów – czy to możliwe?”

Przyjdź, posłuchaj i porozmawiaj z człowiekiem, który nie tylko uważa, że w szczęśliwych miastach przyszłości dominować będą ludzie chodzący pieszo i jeżdżący na rowerach, ale pomaga wprowadzać tę ideę w życie w wielu miastach na świecie już teraz. Z sukcesem! Lasse Schelde - Duńczyk, architekt i urbanista, który zrewolucjonizował myślenie o mieście nie tylko w Danii tworząc słynną już "odwróconą piramidę mobilności". Zobacz i posłuchaj, dlaczego w szczęśliwym mieście samochód jest w niej na przedostatnim miejscu...

Wspólnie zaprojektujmy zieleń na Placu Przyjaciół

Zapraszamy na warsztaty podczas, których zastanowimy się nad wzbogaceniem zieleni na placu. Podczas spotkania będzie czas na rozmowę o wyzwaniach, jakie stawia architektura placu oraz jego funkcjach w różnych porach roku.

Ekologiczny Sopot - kolejny budynek poddany termomodernizacji

Zakończyły się roboty budowlane związane z termomodernizacją budynku Sopockiego Ogniska Plastycznego położonego, przy ul. Księżycowej. Koszt prac zamknął się w kwocie 721 592,52 zł i trwał od maja br. Projekt dofinansowany jest z funduszy europejskich. Prace remontowo-budowlane obejmowały: wymianę stolarki okiennej, docieplenie budynku, prace na instalacjach, montaż ogniw fotowoltaicznych, prace konserwatorskie – elewacja budynku z płytki ceglanej.

Nowe nasadzenia i bezpieczny mur oporowy

Zarząd Dróg i Zieleni w Sopocie informuje, że w listopadzie 2017 r. rozpoczną się prace budowlano-remontowe związane z zagospodarowaniem Skarpy Sopockiej wzdłuż ul. Sobieskiego.

Park Północny czeka kolejna metamorfoza

Odkrycie Potoku Grodowego, nowe ścieżki spacerowe, przestrzeń do ekspozycji sztuki, pole do gry w boule, estetyczna mała architektura, wymiana oświetlenia i przebudowa systemu odprowadzania wód opadowych – to tylko niektóre zmiany, jakie do czerwca 2019 r. przejdzie Park Północny w Sopocie.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...