Sopot moje miasto

Porozmawiajmy o budżecie. Spotkanie w Sopotece  

Edukacja, pomoc społeczna, gospodarka komunalna – na te działania miasto przeznacza najwięcej środków. Jakie projekty dla mieszkańców przewidziano do realizacji w budżecie na 2019 r.? Co wpływa na dochody miasta?

Standardy urbanistyczne w Sopocie

Na najbliższą sesję Rady Miasta Sopotu, która odbędzie się 20 grudnia,  przygotowana została uchwała dotycząca określenia Lokalnych Standardów Urbanistycznych.  Uchwała została jednogłośnie przegłosowana 10 grudnia, podczas posiedzenia Komisji Rozwoju i Urbanistyki.

Nie ma zgody nielegalną wycinkę drzew

Prezydent Miasta Sopotu zdecydował o zgłoszeniu do organów ścigania  zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa polegającego na  nielegalnej wycince drzew na terenie inwestycji realizowanej przy ul. Al. Niepodległości 875. Stosowne zawiadomienie w tym zakresie jest przygotowywane i w najbliższym czasie zostanie złożone do Prokuratury, celem podjęcia działań w tym przedmiocie przez powołane do tego organy.

W twórczy i ekologiczny sposób o bezpieczeństwie. Dzieci udekorują choinkę… znakami drogowymi!

Akcja „Odblaskowa choinka” to kolejny pomysł sopockich strażników miejskich, służący edukacji najmłodszych. Tym razem dzieci ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 1 im. Armii Krajowej w Sopocie wykonywały piękne, odblaskowe bombki, przedstawiające znaki drogowe. 14 grudnia te ozdoby trafią na choinkę przy punkcie Straży Miejskiej przy ul. Tenisowej.

Sopot pomaga – ciepła zupa dla bezdomnych

Zimowe miesiące to bardzo trudny czas dla osób bez dachu nad głową. By wspomóc wszystkich potrzebujących, Miasto Sopot dofinansuje ciepłą zupę dla osób bezdomnych. Posiłki będą wydawane w soboty i niedziele, do końca marca 2019 r. Ciepła zupa będzie czekać na osoby potrzebujące w jadłodajni Caritas w Sopocie przy Alei Niepodległości 778, w godz. 15.00-16.00.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...