Sopot moje miasto

BO Sopot jest EKO!

Nauka robienia naturalnych kosmetyków i środków czystości, szycie woreczków na warzywa i owoce, ekologiczne warsztaty wielkanocne – to i wiele innych atrakcji pojawi się na pierwszych sopockich targach ekologicznych. Będzie także możliwość konsultacji i złożenia wniosku w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. Udział w targach i warsztatach jest bezpłatny.

Najem krótkoterminowy w Sopocie – spotkanie prezydenta z przedstawicielami branży

Od dłuższego czasu w mediach toczy się dyskusja o potrzebie uregulowania, koncesjonowania czy wręcz ograniczenia najmu krótkoterminowego. Na wniosek przedstawicieli firm zajmujących się wynajmem mieszkań i apartamentów w Sopocie, 2 kwietnia odbyło się spotkanie z prezydentem miasta i Sopocką Organizacją Turystyczną.

Autobus SOS zakończył sezon, ale wsparcie udzielane jest przez cały rok

Zakończył się pierwszy sezon funkcjonowania Autobusu SOS w Sopocie. Od 1 grudnia do 31 marca z tej formy wsparcia skorzystało ponad 1600 osób, wydano 3800 posiłków, a 173 osoby pojechały do ogrzewalni w Gdańsku, gdzie autobus kończył swoją trasę. Codziennie z mobilnej oferty pomocy korzystało średnio 14 osób. Nie wszystkie te osoby pochodziły z Sopotu.

Oświadczenie Związku Miast Polskich dotyczące aktualnej sytuacji w oświacie

W obliczu strajku nauczycieli

Przedłużające się negocjacje rządu z przedstawicielami Związku Nauczycielstwa Polskiego nie oddaliły jak do tej pory widma strajku. Jeśli związkowcy nie porozumieją się z rządem, w poniedziałek, 8 kwietnia w całym kraju rozpocznie się protest.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...