Sopot moje miasto

Dzieci polskiego pochodzenia z Białorusi z wizytą w ratuszu

W ramach współpracy ze Związkiem Polaków na Białorusi oraz Stowarzyszeniem „Wspólnota Polska” od 11 do 24 czerwca gości w Sopocie grupa 45 dzieci i młodzieży pochodzenia polskiego z okolic Grodna wraz z opiekunami. W tym samym czasie Sopot przyjmuje grupę 13 dzieci i młodzieży wraz z opiekunami z Polskiej Szkoły Społecznej im. św. Jana Pawła II w Grodnie.

Kolejne naruszenia prawa i własności miasta na terenie sopockich kortów

W nocy z 11 na 12 czerwca odnotowana została próba wejścia do Hali Korneluków. Uruchomił się alarm i patrol ochrony, który przyjechał na miejsce stwierdził, że drzwi do hali są otwarte. Tereny sopockich kortów są od niedzieli nielegalnie zajmowane i okupowane przez działaczy Sopockiego Klubu Tenisowego z siedziba w Siedlcach w upadłości.

Jak czytać uchwałę krajobrazową?

7 czerwca 2018 r. w Sopocie weszła w życie uchwała krajobrazowa. W celu lepszego zrozumienia jej ustaleń, zachęcamy do zapoznania się ze skróconym przewodnikiem po uchwale.

Kolejny rekord w Sopockim Budżecie Obywatelskim – 285 projektów!

Właśnie zakończyła się wstępna weryfikacja wniosków złożonych do Sopockiego Budżetu Obywatelskiego. Wpłynęło aż 285 projektów – jest to największa liczba projektów w historii sopockiego BO. Po wstępnej weryfikacji na tę chwilę zakwalifikowano do głosowania 168 wniosków, ale liczba ta może się zwiększyć, gdyż do 24 czerwca wnioskodawcy mają czas na odwołanie się od decyzji komisji lub poprawienie swojego wniosku.

Bezprawne siłowe nocne wtargnięcie i zajęcie sopockich kortów

W nocy z 9 na 10 czerwca 2018 r. działacze klubu z siedzibą w Siedlcach w upadłości wtargnęli siłowo i bezprawnie na teren sopockich kortów należących do miasta. Po wtargnięciu działacze klubu z Siedlec, w tym Waldemar Białaszczyk, który jest  prawomocnie skazany za okradanie klubu, zablokowali łańcuchami wszystkie wejścia, uniemożliwiając kontynuację rozgrywanego od soboty turnieju tenisowego Grand Prix Wybrzeża Ziaja Cup oraz uniemożliwiając treningi dzieciom i młodzieży. Przez działaczy SKT zamknięta dla mieszkańców została także ulica Tenisowa.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...