Sopot moje miasto

Specjalny autobus z pomocą dla bezdomnych rusza z Sopotu

Również sopoccy bezdomni będą mogli liczyć na gorący posiłek i ciepłą odzież oraz opiekę ratownika medycznego i streetworkera, a wszystko to w specjalnym autobusie, który od soboty, 1 grudnia pojawi się w górnej części ul. Bohaterów Monte Cassino. Sopot dołącza do prowadzonej przez Gdańsk akcji mobilnej pomocy SOS dla bezdomnych.

W trosce o sąsiada, bezpieczeństwo i nasze zwierzaki – stop niekontrolowanemu strzelaniu

Odpalanie fajerwerków w Sylwestra, a często także w dni poprzedzające, to zmora większości polskich miast. Race, petardy i inne materiały pirotechniczne  odpalane są pod samymi oknami, a nawet na klatkach schodowych, na podwórkach na terenie osiedli mieszkaniowych czy w tłumie ludzi na ulicy. Niestety część osób odpalających te materiały znajduje się pod wpływem alkoholu, często takimi materiałami dysponują osoby nieletnie. To stwarza wiele niebezpiecznych sytuacji.

Piękne i magiczne święta – zapraszamy do Sopotu

Bajecznie przystrojone miasto, kolorowe choinki, ozdoby i dekoracje przestrzenne, girlandy, kurtyny i projektory świetlne – to znak, że wielkimi krokami nadchodzą najbardziej kolorowe święta – Bożego Narodzenia. Nie możemy zagwarantować, że będą śnieżne czy mroźne, ale zrobiliśmy wszystko, by w Sopocie były bajkowo pięknie.

Nowe stawki podatków lokalnych

Rada Miasta Sopotu podjęła na sesji 29 listopada kilka uchwał dotyczących stawek podatków lokalnych w Sopocie na 2019 rok.

Budżet Sopotu na 2019 rok. Rekordowe kwoty na edukację i projekty społeczne

Zrównoważony i bezpieczny budżet Sopotu 2019 – projekt budżetu miasta na 2019 rok odzwierciedla priorytetowe zadania zaplanowane do realizacji  przez samorząd dla mieszkańców. Należą do nich przede wszystkim: zapobieganie wszelkim wykluczeniom społecznym, budownictwo komunalne dla młodych sopocian, bardzo wiele działań proekologicznych i związanych z zielenią w mieście, budowa szpitala geriatrycznego i opracowanie strategii rozwoju miasta na lata 2020-2030/40.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...