Sopot moje miasto

Szpital dla seniorów – rozpoczęcie budowy i piknik „Zdrowy Pomorzanin, zdrowy Sopocianin”

Łatwiejszy dostęp do profesjonalnej opieki medycznej, a co za tym idzie lepsza profilaktyka i profesjonalne leczenie osób starszych. W Sopocie już za półtora roku będzie to możliwe. 22 września oficjalnie rozpoczyna się budowa Centrum Opieki Geriatrycznej, oficjalnemu rozpoczęciu towarzyszyć będzie piknik „Zdrowy Pomorzanin, zdrowy Sopocianin”.

Podziękowania podczas sesji Rady Miasta Sopotu

Po sierpniowej wichurze mieszkańcy Sopotu niezwłocznie pospieszyli z pomocą. Pomagali zwykli ludzie przynosząc dary, pomagali również przedstawiciele służb i instytucji miejskich. W rejony Czerska, Lipusza i Brus udały się w sumie 34 osoby z sopockiego MOPS, Straży Pożarnej państwowej i ochotniczej oraz ZDIZ. 11 września osoby te zostały w szczególny sposób uhonorowane podczas sesji Rady Miasta.

Obrady Rady Miasta Sopotu – relacja

XXXIII sesja Rady Miasta Sopotu

Od poniedziałku przebudowa ul. Władysława IV

Zarząd Dróg i Zieleni w Sopocie informuje, że od poniedziałku, 11 września o godz. 6.00 rozpoczną się prace przy przebudowie ul. Władysława IV na odcinku od skrzyżowania z ul. 3 Maja do skrzyżowania z ulicą Jana z Kolna, z przebudową tego skrzyżowania na wyniesione włącznie.

Po wichurze – mieszkańcy Kaszub wciąż potrzebują pomocy

Ostatnie tygodnie były dla nas wszystkich egzaminem z solidarności, empatii i wrażliwości. Mieszkańcy Sopotu ten egzamin zdali celująco, przekazując różnymi kanałami pomoc ofiarom nawałnic, które przeszły nad Kaszubami w nocy z 11 na 12 sierpnia. Jednak pomoc nadal jest potrzebna.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...