Sopot moje miasto

64 nowe wiaty dla Sopotu

Pierwszą z 64 nowych wiat przystankowych komunikacji miejskiej w Sopocie (ul. Kościuszki /róg ul. Chopina, przy Sopot Centrum) w piątek, 25 sierpnia, odsłonili wiceprezydent Marcin Skwierawski oraz Kalina Janicka, prezes Clear Channel Poland. Tym samym umowa pomiędzy Gminą Miasta Sopotu a Clear Channel z 24 lutego 2017 r. przeszła z fazy przygotowawczej w fazę realizacji.

Sopocki Eden zwyciężył w plebiscycie „Modernizacja roku 2016”!

Ogólnopolski konkurs na „Modernizację Roku 2016” został rozstrzygnięty. Ostatnim etapem, po wcześniejszych merytorycznych ocenach ekspertów, było głosowanie internetowe. Zwyciężył sopocki pensjonat Eden.

Mieszkania dla sopocian – już można składać wnioski

Jesienią tego roku i w roku przyszłym 76 rodzin zamieszka w Sopocie w nowych mieszkaniach komunalnych. Do końca września osoby, które spełniają kryteria określone uchwałą rady miasta, mogą składać wnioski o przyznanie mieszkania. Warto wczytać się w zasady i sprawdzić, komu takie mieszkanie przysługuje. Nabór dotyczy obu lokalizacji.

We wrześniu rusza budowa szpitala dla seniorów

Łatwiejszy dostęp do profesjonalnej opieki medycznej, a co za tym idzie lepsza profilaktyka i profesjonalne leczenie osób starszych. W Sopocie już niedługo będzie to możliwe. 22 września rusza budowa Centrum Opieki Geriatrycznej.

Święto organizacji pozarządowych w Sopocie

Na Skwerze Kuracyjnym sopockiego molo, tradycyjnie w drugą sobotę września, swoją działalność zaprezentują organizacje pozarządowe. Jubileuszowa, 15. edycja festynu zapowiada się wyjątkowo atrakcyjnie. 9 września, w godz. 11.30-15.00 będzie można poznać ofertę blisko 60 podmiotów. Nie zabraknie atrakcji dedykowanych dzieciom, młodzieży, rodzinom, osobom aktywnym zawodowo, seniorom oraz osobom z różnego rodzaju niepełnosprawnościami.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...