Królowa sportu na Grand Prix Sopotu

Skoczek o tyczce przygotowujący się do startu
Fot. Fotobank.PL/UMS

Jubileuszowe XX Grand Prix Sopotu im. Janusza Sidły, odbędzie się 16 sierpnia. Na Stadionie Leśnym Sopockiego Klubu Lekkoatletycznego pojawią się zawodnicy ze wszystkich kontynentów, reprezentujący 25 państw, nierzadko bardzo odległych i egzotycznych.

Na bieżniach i rozbiegach będziemy mogli podziwiać sportowców ze Stanów Zjednoczonych, Kenii, Trynidadu Tobago, Kataru, Jamajki,  Kuby, Nowej Zelandii, Republiki Południowej Afryki czy Brazylii. Wystąpią także utytułowani zawodnicy z Europy - mistrzowie i rekordziści kraju, medaliści imprez rangi światowej. Polskę reprezentować będą: Konrad Bukowiecki (pchnięcie kulą), Angelika Cichocka  (biegi średnie), Joanna Jóźwik (biegi), Sofia Ennaoui (biegi), Ewa Swoboda (sprint), Anna Kiełbasińska (sprint) i wielu innych. Na Stadionie Leśnym pojawi się także Daria Kliszina – wielokrotna medalistka imprez o zasięgu światowym,  przez dziennikarzy ogłoszona najładniejszą i najbardziej fotogeniczną zawodniczką Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro 2016. Daria występuje pod neutralną flagą IAAF.

Sportowcy biorący udział w jubileuszowym Grand Prix Sopotu na Stadionie Leśnym będą rywalizować w dwunastu konkurencjach, oprócz biegów na różnych dystansach, także w skoku w dal, rzucie oszczepem, skoku o tyczce i pchnięciu kulą.

Mocno obsadzona będzie "Bursztynowa Mila", która po raz pierwszy upamiętni postać Elżbiety Duńskiej-Krzesińskiej, sportsmenki związanej z Sopotem, mistrzyni olimpijskiej w skoku w dal z 1956 roku. W konkurencji tej wystartują m.in. polskie specjalistki od średnich dystansów: Joanna Jóźwik, Sofia Ennaoui i Angelika Cichocka, która pobiegnie w barwach SKLA.


W ramach zawodów odbędą się też biegi na 300 m dziewcząt i chłopców, wychowanków Sopockiego Klubu Lekkoatletycznego.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...