Aktualności

Bezpieczeństwo seniorów - debata

Sopoccy policjanci zapraszają do udziału w debacie społecznej. Wspólne rozmowy o bezpieczeństwie seniorów odbędą się 20 listopada br. o godz. 12.00 w Sopockim Uniwersytecie Trzeciego Wieku przy Centrum Kształcenia Ustawicznego w Sopocie, ul. Kościuszki 22/24. Funkcjonariusze omówią ważne z punktu widzenia bezpieczeństwa zagadnienia. Nie unikniemy dyskusji na temat działalności oszustów metodą „na wnuczka”, „na policjanta” i pod legendą. Spotkanie adresowane jest nie tylko do osób starszych. Serdecznie zapraszamy!

O kulturze i środowisku we Lwowie

Sopocko-lwowska współpraca zacieśnia się. Prezydent Sopotu Jacek Karnowski oraz Zbigniew Buski, dyrektor Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie, podczas wizyty we Lwowie rozmawiali o wystawie obrazów Jana Matejki z kolekcji Lwowskiej Narodowej Galerii Sztuki, która ma  zagościć w PGS latem przyszłego roku.

Pomoc osobom pokrzywdzonym w wyniku przestępstwa

Ośrodek Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem działa w Sopocie przy Al. Niepodległości 778. Caritas Archidiecezji Gdańskiej utworzyła go w swojej strukturze na mocy umowy zawartej 2 sierpnia 2018 r. z Ministrem Sprawiedliwości. Na razie Ośrodek ma przyznane środki do końca bieżącego roku. Po pomoc do Ośrodka mogą zgłaszać się osoby pokrzywdzone przestępstwem, świadkowie przestępstw oraz osoby im najbliższe, jeżeli od momentu przestępstwa do momentu zgłoszenia do Ośrodka nie minęło więcej niż 5 lat.

Amatorskie Mistrzostwa Polski w Pływaniu

Sopocki MOSiR i Stowarzyszenie Family Cup zaprasza do wzięcia udziału w XII Amatorskich Mistrzostwach Polski w Pływaniu Family Cup 2018. Impreza odbędzie się 18 listopada na pływalni MOSiR w Sopocie ul. Haffnera 57, o godz.11.00.

Przegląd Teatralny „MASSKA 2018”

Trzydniowe święto artystów niepełnosprawnych i sprawnych rusza 19 listopada w sopockim Teatrze na Plaży. Będą spektakle i warsztaty i spotkania z aktorami.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...