Wspólnie nazwijmy sopockie schronisko dla zwierząt

Dwa psy
Fot. Fotobank.PL/UMS

Przy ul. Malczewskiego powstaje schronisko dla bezdomnych zwierząt. Budowa powinna się zakończyć w marcu 2018 r. A już teraz zapraszamy wszystkich mieszkańców Sopotu do wspólnego wybrania nazwy dla nowego miejsca. Na propozycje czekamy do 15 stycznia.

Wykonawcą prac budowlanych schroniska jest Przedsiębiorstwo Budowlane EKOBUD. Oferta wykonawcy opiewa na kwotę 4 400 000 zł brutto. Termin realizacji zamówienia to 11 miesięcy od dnia podpisania umowy z wykonawcą. Zakładamy, że budowa schroniska zostanie ukończona w marcu 2018 r.

W ramach inwestycji powstanie 7 budynków, w tym budynek administracyjny, zaplecza techniczno-gospodarczego, opieki weterynaryjnej (z małym szpitalem dla zwierząt ze schroniska), budynek zaplecza dla obsługi, dwa budynki zespołów boksów dla psów, jeden budynek zespołu boksów dla kotów oraz woliera dla ptaków. Teren schroniska o powierzchni ok. 0,8 ha, zostanie ogrodzony i wyposażony w monitoring. Dodatkowo powstanie 10 miejsc postojowych, dostępnych dla wolontariuszy oraz gości schroniska.

Z uwagi na zmianę przepisów prawa nie była możliwa rozbudowa będącego w nie najlepszym stanie obiektu w obecnym miejscu. Miasto po konsultacjach z mieszkańcami zdecydowało o wybudowaniu bezpańskim zwierzętom nowoczesnego domu przy ul. Malczewskiego.

– To mieszkańcy Sopotu wskazali lokalizację schroniska dla zwierząt w konsultacjach społecznych, które odbyły się w 2015 r. Wzięło w nich udział ponad 2,5 tys. sopocian – mówi Jacek Karnowski, prezydent Sopotu. – Raz jeszcze chcemy włączyć mieszkańców w sprawy związane ze schroniskiem. Tym razem pytamy, jak chcieliby nazywać dom dla zwierzaków – dodaje prezydent.  

Wolontariusze pracujący w sopockim schronisku przedstawili już propozycje nazw dla nowego obiektu. Oto one:

 • SOPOCIAPKI
 • SOPOCKA PRZYSTAŃ
 • SOPOCIAKI
 • ŁAPA W ŁAPĘ
 • LEŚNY ZAKĄTEK
 • MONCIAKI

Teraz czekamy na propozycje od mieszkańców Sopotu. Zgłaszać je można do 15 stycznia 2018 r. na adres: schronisko@sopot.pl. Najciekawsze nagrodzimy upominkami miasta.

Spośród wszystkich zgłoszonych nazw zostanie wybranych sześć. Następnie na stronie internetowej miasta będzie można zagłosować na najlepszą. Do końca stycznia powinniśmy znać już nazwę nowego sopockiego schroniska dla bezdomnych zwierząt.  

 

I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem. Wesprzyj zbiórkę na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Sopocie

Boże Narodzenie to czas, kiedy każdy może otworzyć swoje serce i spełnić czyjeś najskrytsze marzenia. Nasze psiaki i kociaki też je mają, dlatego bardzo proszą o:

 • karmę mokrą oraz suchą firm: Animonda Carny, Sheba, Smilla, Britt, Bosh, Arion, Purina, Josera, Eukanuba;
 • karmę weterynaryjną firmy Royal Canin: dla psów Hipoallergenic, dla kotów Fibre oraz karmę dla psich seniorów;
 • koce, pledy, bawełnianą pościel, dla kotów kocyki polarowe, ręczniki, a do kuwet kocich zwykłe szare gazety;
 • potrzebne są także obroże średnie i duże oraz smycze;
 • zabawki: wędki dla kotów, myszki, piłeczki, tunele, zabawki interaktywne, a dla psów piłeczki i szarpaki lub twarde gryzaki;
 • preparaty mineralno-witaminowe na odporność oraz na stawy dla psów i kotów.

Dary prosimy przynosić do placówki: Schronisko dla Bezdomnych Psów i kotów w Sopocie, ul. 1 Maja 3 w pon.-pt. w godz. 9.00-17.00, w sob.-niedz. i święta w godz. 10.00-16.00.

 

 

 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...