Sopot moje miasto

W twórczy i ekologiczny sposób o bezpieczeństwie. Dzieci udekorują choinkę… znakami drogowymi!

Akcja „Odblaskowa choinka” to kolejny pomysł sopockich strażników miejskich, służący edukacji najmłodszych. Tym razem dzieci ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 1 im. Armii Krajowej w Sopocie wykonywały piękne, odblaskowe bombki, przedstawiające znaki drogowe. 14 grudnia te ozdoby trafią na choinkę przy punkcie Straży Miejskiej przy ul. Tenisowej.

Sopot pomaga – ciepła zupa dla bezdomnych

Zimowe miesiące to bardzo trudny czas dla osób bez dachu nad głową. By wspomóc wszystkich potrzebujących, Miasto Sopot dofinansuje ciepłą zupę dla osób bezdomnych. Posiłki będą wydawane w soboty i niedziele, do końca marca 2019 r. Ciepła zupa będzie czekać na osoby potrzebujące w jadłodajni Caritas w Sopocie przy Alei Niepodległości 778, w godz. 15.00-16.00.

Remonty i przebudowy dróg w Sopocie  

Zarząd Dróg i Zieleni w Sopocie informuje, że od 5 do 11 grudnia 2018 r. planowane są prace mogące powodować utrudnienia w ruchu drogowym.

Jest wiecha na domu dla osób niepełnosprawnych

Niezwykła inwestycja, jaką jest budowa domu dla osób niepełnosprawnych intelektualnie w Sopocie, ma już wiechę. Uroczystość odbyła się 3 grudnia i było to święto nie tylko przyszłych mieszkańców domu, osób niepełnosprawnych i ich bliskich – rodziców, opiekunów, przyjaciół, ale także wszystkich, którzy solidaryzują się z potrzebami osób niepełnosprawnych.

Specjalny autobus z pomocą dla bezdomnych rusza z Sopotu

Również sopoccy bezdomni będą mogli liczyć na gorący posiłek i ciepłą odzież oraz opiekę ratownika medycznego i streetworkera, a wszystko to w specjalnym autobusie, który od soboty, 1 grudnia pojawi się w górnej części ul. Bohaterów Monte Cassino. Sopot dołącza do prowadzonej przez Gdańsk akcji mobilnej pomocy SOS dla bezdomnych.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...