Sopocianie zdecydowali: Sopotkowo

Biały pies siedzi na plaży.
mat. prass.

18 stycznia na stronie internetowej Sopotu umieściliśmy ankietę z pięcioma propozycjami nazwy dla schroniska dla bezdomnych zwierząt w Sopocie. • Sopotkowo • Leśny Zakątek • Sopocka Przystań • Sopotek • Twój przyjaciel

W ankiecie, którą zakończyliśmy o północy, wzięło udział 895 osób oddając swój głos na jedną z nazw. Najwięcej głosów, bo aż 400 uzyskała propozycja nazwy: Sopotkowo.

Kolejny – Leśny Zakątek uzyskał 194 głosy, Sopocka Przystań – 88, Sopotek - 135, Twój Przyjaciel 78.

 

„Miarą naszego człowieczeństwa jest dbałość o braci mniejszych. Nadanie ich nowemu domowi nazwy związanej z Sopotem świadczy o niezwykle przyjaznym stosunku sopocian do schroniska i jego przyszłych mieszkańców” – komentuje Jacek Karnowski prezydent Sopotu.

 

Przypomnijmy,

Trwają prace budowlane sopockiego schroniska dla bezdomnych zwierząt. Wykonawcą prac budowlanych jest Przedsiębiorstwo Budowlane „EKOBUD”. Oferta wykonawcy wynosi 4.400.000,00 zł brutto.

Zakładamy, że budowa schroniska zostanie ukończona z końcem marca br. potem nastąpią prace odbiorowe i adaptacyjne. Prawdopodobnie w połowie roku zwierzęta trafią do nowego domu. W ramach inwestycji jest budowane 7 budynków w tym budynek administracyjny, zaplecza techniczno-gospodarczego, opieki weterynaryjnej (w tym mały szpital dla zwierząt dedykowany dla zwierząt schroniska), budynek zaplecza dla obsługi schroniska, dwa budynki zespołów boksów dla psów, jeden budynek zespołu boksów dla kotów oraz woliera dla ptaków. Teren schroniska o pow. około 0,8 ha, będzie ogrodzony i wyposażony w monitoring. Dodatkowo powstaje 10 miejsc postojowych, dedykowanych dla wolontariuszy oraz gości schroniska.

Z uwagi na zmianę przepisów prawa uniemożliwiających rozbudowę będącego w złym stanie obiektu w obecnym miejscu, miasto po konsultacjach z mieszkańcami zdecydowało o wybudowaniu nowoczesnego domu bezpańskim zwierzętom przy ulicy Malczewskiego. Miejsce wskazali w konsultacjach społecznych mieszkańcy Sopotu.

Na podstawie Aktu Notarialnego, właściciele sąsiadującej z obecnym schroniskiem działki, zobowiązali się do pokrycia połowy kosztów przenosin schroniska w nowe miejsce, co ustalono na kwotę 2 150 tys. zł. Pieniądze te zostały ujęte po stronie dochodów miasta i zostaną przeznaczone tylko i wyłącznie na pokrycie kosztów budowy nowej siedziby.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...