Kulturalny Sopot

Ukazał się pierwszy w tym roku numer „Toposu”

Numer sto sześćdziesiąty czwarty dwumiesięcznika literackiego „Topos” otwiera lista stu najlepszych tomów wierszy z lat 1918-2018 zebranych z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Ranking został stworzony na podstawie ankiety, skierowanej do krytyków literackich, badaczy literatury, wydawców, publicystów i dziennikarzy różnych mediów. Oprócz samej listy, na łamach pisma publikowane są uzasadnienia wybranych osób, biorących udział w typowaniu, co znajdzie swoją kontynuację w kolejnych numerach.

O mowie nienawiści w Muzeum Sopotu

Na kolejny z cyklu wykładów o mowie nienawiści Muzeum Sopotu zaprasza w piątek, 22 marca, o godz.18.00. Wykład profesora Michała Bilewicza nosi tytuł „Epidemia pogardy. O sprawcach i ofiarach mowy nienawiści”. Wstęp jest wolny.

Gloria Artis dla założycieli Sopockiego Teatru Tańca

Miło nam poinformować, że założyciele i choreografowie Sopockiego Teatru Tańca, Joanna M. Czajkowska i Jacenty Krawczyk, otrzymali Medale Zasłużony Kulturze Gloria Artis trzeciego stopnia.

Pamiętamy o Janie – koncert pamięci ks. Jana Kaczkowskiego  

28 marca mija trzecia rocznica śmierci ks. Jana Kaczkowskiego. Z tej okazji w kościele św. Jerzego w Sopocie odbędzie się uroczysta msza oraz koncert Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot pod dyrekcją Wojciecha Rajskiego. Wydarzeniom przyświecać będą słowa ks. Jana: „Bez względu na różnice, każdy zasługuje na szacunek, zwłaszcza jeżeli czyni dobro”. Początek o godz. 18.00, wstęp jest wolny.

Muzeum Sopotu zaprasza nie tylko na wystawy

Marzec w Muzeum Sopotu obfituje w wiele wydarzeń kulturalnych przygotowanych z myślą o młodzieży i dorosłych. W programie nie tylko wystawa „Sopot w rzeczy samej”, ale także wykład historyczny oraz spotkanie z psychologiem społecznym i publicystą z Uniwersytetu Warszawskiego.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...