Zielony Sopot

Informacja kulturalna w kwiatach

Na placu Zdrojowym w Sopocie po raz kolejny otwarto Punkt Informacji Kulturalnej. Można tu zasięgać informacji o wydarzeniach odbywających się w mieście, a także kupić na nie bilety. W tym roku wokół kubika ustawionych zostało 18 donic z roślinami. Za ich dobór odpowiada Denis Zaykowskiy, młody sopocki przedsiębiorca realizujący swoją pasję, którą jest ogrodnictwo.

Tysiące kwiatów na wiosnę i pozimowa pielęgnacja drzew

Od początku roku możemy w Sopocie zobaczyć ekipy Zarządu Dróg i Zieleni oraz Przedsiębiorstwa Dróg i Zieleni, które przycinają korony drzew. Są to zabiegi pielęgnacyjne, które nadadzą drzewom charakterystyczny kształt i ograniczą przyrost koron na szerokość. Dzięki przycince słońce będzie równomiernie docierało do wszystkich gałęzi.

Piękno jest zaraźliwe, czyli konkurs na najpiękniejszą posesję

Po raz 25. Urząd Miasta Sopotu zaprasza mieszkańców do udziału w Konkursie na najładniejszą posesję. Termin zgłoszeń upływa 31 lipca 2017 r.

Podsumowanie współpracy międzysamorządowej – razem na rzecz klimatu

Podsumowanie współpracy międzysamorządowej – razem na rzecz klimatu Miasto Sopot realizuje ambitne i innowacyjne przedsięwzięcie pn. kompleksowa modernizacja energetyczna budynków użyteczności publicznej realizowana w formule ESCO, w ramach realizacji projektu „Polsko-norweska platforma współpracy dla poszanowania energii i klimatu” (www.razemdlaklimatu.eu), w którym to przedsięwzięciu korzysta z praktyk norweskich – Miasta Drammen.

Czyste powietrze 2017

Ruszył nabór wniosków do programu "Czysta powietrze Sopotu - edycja 2017”

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...