Zielony Sopot

Nowe stawki za śmieci. Rodziny wielodzietne płacić będą bez zmian

Obowiązujące w Sopocie stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi od nieruchomości zamieszkałych zostały przyjęte uchwałą Rady Miasta Sopotu 14 czerwca 2013 r. Wówczas gminy były zobowiązane od 1 lipca 2013 r. zorganizować system gospodarowania odpadami komunalnymi. Od tego czasu, tj. blisko 6 lat, stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi nie zmieniły się.

Ostatnia prosta metamorfozy Potoku Grodowego

Odkryty Potok Grodowy, nowe ścieżki spacerowe i kładki, mała architektura, wymiana oświetlenia, przebudowa miejskiego systemu odprowadzania wód opadowych i nawierzchni ulic – to tylko niektóre zmiany, jakie przechodzi Park Północny i Park Grodowy w Sopocie.

Efekty policyjnej akcji „Smog”

We wtorek sopoccy policjanci ruchu drogowego włączyli się do ogólnopolskich działań „Smog”. Akcja miała na celu zwrócenie uwagi na prawidłowy stan techniczny pojazdów.

Storczyki świata na wystawie

III edycja Międzynarodowej Wystawy „Świat Storczyków – The World of Orchids” odbędzie się w dniach 1-3 marca w Hali 100-lecia Sopotu. Przyjadą wystawcy i sprzedawcy m.in. z Ekwadoru, Tajwanu, Niemiec oraz oczywiście Polski.

Czyste powietrze w Sopocie – proekologiczne dopłaty od miasta

W walce o czyste powietrze Sopot sięga po różne, czasami  niekonwencjonalne narzędzia. Bezpłatna komunikacja dla uczniów, wysokie dopłaty do wymiany ogrzewania na ekologiczne lub podłączenia do miejskiej sieci, zniżki dla mieszkańców komunalnych zmieniających ogrzewanie, dopłaty do wymiany okien, czy kontrole – czym mieszkańcy palą w piecach, to tylko niektóre z nich. Efekty są widoczne, bo powietrze w Sopocie jest czyste i możemy bezpiecznie oddychać pełną piersią.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...