Aktualności

Slow Fest – jedyny taki stół na molo

Wszyscy smakosze, wielbiciele regionalnej kuchni, poszukiwacze dobrego smaku, chętni do wspólnego gotowania, a także wszyscy głodni i spragnieni powinni wybrać się na kolejną edycję festiwalu Slow Fest Sopot. Wielki bogato zastawiony stół stać będzie na molo 23 i 24 czerwca, w godz. 11.00-18.00.

Ruszył sezon na sopockich kąpieliskach

Przed nami kolejny sezon nad wodą. Z uroku sopockich plaż jak co roku będzie chciało skorzystać bardzo wielu mieszkańców i turystów. By był to wypoczynek udany, nad bezpieczeństwem plażowiczów będzie czuwać 40 ratowników. Pierwsze kąpielisko rozpoczęło sezon 15 czerwca, ale już od początku maja sopockie WOPR jest gotowe do podejmowania działań ratowniczych przez 24 h/dobę.

Wystawa kotów rasowych na Hipodromie

Kocie piękności z całego świat podziwiać będzie można podczas Międzynarodowej Wystawy Kotów Rasowych Sopot 2018. Impreza odbędzie się w dniach 30 czerwca – 1 lipca w hali Pomarańczowej sopockiego Hipodromu.

Zalewski śpiewa Niemena

W 2017 r. minęło pięćdziesiąt lat od premiery jednej z najważniejszych płyt w historii polskiej muzyki rozrywkowej, zatytułowanej, „Dziwny jest ten świat” Czesława Niemena. Z tej okazji, z inicjatywy jednego z najzdolniejszych obecnie polskich muzyków i wokalistów, powstał znakomity projekt „Zalewski śpiewa Niemena”. Znane piosenki Czesława Niemena będzie można usłyszeć w Operze Leśnej 19 lipca. Początek o godz. 20.00.

Naturalne piękno roślin, czyli zieleń na Placu Przyjaciół

W ubiegłorocznym budżecie obywatelskim sopocianie wybrali projekt zakładający dodanie zieleni na Placu Przyjaciół Sopotu. Podczas konsultacji z mieszkańcami doprecyzowano koncepcję, w jaki sposób wprowadzić więcej zieleni nie zatracając przy tym formy placu miejskiego.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...