Aktualności

„Sopocka Muza” – gala wręczenia nagród i koncert

W Sali Columbus Hotelu Sheraton w Sopocie, 8 października o godz. 18.00 odbędzie się doroczne wręczenie nagród Prezydenta Miasta Sopotu w dziedzinie kultury i nauki „Sopocka Muza” oraz przyznanie tytułu „Mecenasa Kultury Sopotu” za rok 2018. Uroczystość tę uświetni koncert Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot pod dyrekcją Wojciecha Rajskiego.

DS „Broadway” – miejsce ulubione seniorów – z nagrodą marszałka województwa!

Samorząd Województwa Pomorskiego po raz kolejny wyróżnił wartościowe i skuteczne inicjatywy na rzecz seniorów oraz upowszechnianie i promowanie działalności seniorów i polityki senioralnej na Pomorzu. Nagroda marszałka województwa pomorskiego w kategorii Samorząd przyjazny seniorom – miejsce ulubione seniorów – trafiła m.in. do Domu Sąsiedzkiego „Broadway”, działającego w Filii nr 7 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sopocie.

EFNI 2018 – Sopot miastem inspirujących spotkań

26 września startuje Europejskie Forum Nowych Idei, jedna z największych w tej części kontynentu konferencji, poświęcona globalnym trendom, nowym ideom oraz przyszłości Europy. Na trzy dni Sopot zamieni się w centrum międzynarodowej debaty z udziałem liderów świata biznesu, charyzmatycznych mówców, polityków z całej Europy oraz autorytetów ze świata kultury i nauki. W tym roku również młodzież sopockich szkół będzie uczestniczyć w panelach i dyskusjach, nie tylko tych otwartych w ramach Zatok Dialogu.

Przebudowa terenów sportowych i rekreacyjnych na osiedlu Mickiewicza

Na początku tego roku mieszkańcy osiedla Mickiewicza zostali zapytani o to, w jaki sposób urządziliby teren wokół Domu Pomocy Społecznej i przyszłego Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego. Należący do miasta teren o pow. blisko 3,8 tys. m. kw. przeznaczony jest na funkcje rekreacyjno-sportowe. Mieszkańcy zdecydowali, że prócz wygłosowanego w budżecie obywatelskim wielofunkcyjnego boiska, będzie tam plac zabaw dla dzieci, siłownia zewnętrzna i strefa gier. Właśnie rozpoczął się pierwszy etap realizacji tego zadania – czyli przebudowa wielofunkcyjnego boiska.

Uwaga – nocne zamknięcie ul. Haffnera

Zarząd Dróg i Zieleni w Sopocie informuje, że w nocy z 20 września (czwartek) na 21 września (piątek) 2018 r. w godz. 19.00-2.00 nastąpi całkowite zamknięcie ul. Haffnera w obrębie skrzyżowania z ul. Budzysza w Sopocie. W związku z tym na dojeździe do zamkniętego skrzyżowania ul. Haffnera będzie dwukierunkowa.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...