Kulturalny Sopot

„Ludzie”. Fotograficzne portrety bezdomnych w Muzeum Sopotu

Na wystawę fotografii Magdaleny Małyjasiak pt. „Ludzie” składa się 35 portretów osób bezdomnych. Jest ona częścią prowadzonego przez Muzeum Sopotu projektu „Sopocianie”, którego celem jest dokumentowanie zróżnicowanych losów byłych i obecnych mieszkańców miasta. Wernisaż wystawy odbędzie się 12 stycznia.

Morze i góry na jednej wystawie

W Miejskiej Galerii Sztuki im. Wł. hr. Zamoyskiego w Zakopanem do 4 lutego 2018 oglądać można interdyscyplinarną wystawę pt. „Góry – Morze – Morze – Góry”, prezentującą twórczość kobiet artystek mieszkających na Podhalu i w Trójmieście.

W nowy rok z muzyką!

Jak co roku Polska Filharmonia Kameralna Sopot zaprasza na Koncert Noworoczny. 13 stycznia w kościele św. Jerzego publiczność usłyszy muzyków PFK Sopot oraz solistów – Aleksandrę Wiwałę (sopran) i Łukasza Załęskiego (tenor).

Drugie urodziny Sopoteki – będzie koncert i tort!

Każdego dnia ponad 700 osób odwiedza Sopotekę, nowoczesną bibliotekę multimedialną, miejsce spotkań, wykładów, koncertów, warsztatów… 19 grudnia będzie okazja do świętowania 2. urodzin tak lubianego przez sopocian miejsca. Wystąpi Krystyna Durys, nie zabraknie urodzinowych słodkości.

35-lecie Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot

Kończący się rok jest dla Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot rokiem jubileuszowym – orkiestra obchodzi 35-lecie istnienia. Na specjalny koncert z tej okazji artyści zapraszają 15 grudnia.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...