Sopot moje miasto

Sopockie Targi Pracy

Interesuje Cię praca w branży hotelarsko-gastronomicznej? Przyjdź na Sopockie Targi Pracy, które odbędą się 25 kwietnia w Sopotece. Oprócz zapoznania się z ofertami pracy, będzie można także skorzystać z konsultacji CV z doradcami zawodowymi.

10 kwietnia znów zawyją syreny

Zgodnie z prośbą wojewody pomorskiego 10 kwietnia 2019 r. o godz. 8.41 na terenie Sopotu włączone zostaną syreny alarmowe w celu upamiętnienia ofiar katastrofy smoleńskiej.

W Sopocie bezpieczniej dzięki nowym rondom

Usprawniona komunikacja publiczna i poprawa bezpieczeństwa użytkowników ruchu drogowego – oto niektóre plusy budowy dwóch nowych rond w Sopocie. Inwestycja została zakończona, odebrana przez odpowiednie służby i oddana do użytku. Teraz pora na kolejny etap, polegający m.in. na budowie parkingu park&ride.

Partnerskie rozmowy o opiece socjalnej w Sopocie

Samorząd województwa pomorskiego w dniach 7-9 kwietnia gości oficjalną delegację z partnerskiego regionu Środkowej Frankonii. Na prośbę marszałka województwa, w Sopocie przygotowane zostało spotkanie dotyczące opieki socjalnej, w tym pomocy osobom z niepełnosprawnościami oraz seniorom.

Sopot pięknieje dzięki dotacjom na remonty  

Podczas ostatniej sesji Rady Miasta Sopotu radni jednogłośnie zdecydowali o udzieleniu w 2019 r. dotacji celowej na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane obiektów wpisanych do rejestru zabytków oraz do Gminnej Ewidencji Zabytków Miasta Sopotu, będących w strefie ochrony konserwatorskiej zespołu urbanistyczno-krajobrazowego Sopotu. Tym samym zakończył się pierwszy, zimowy, nabór wniosków w tym roku.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...