Sopot moje miasto

SOPOT najbardziej obywatelskim miastem w Polsce

Ranking najbardziej obywatelskich miast Fundacji Schumana EUROPOLIS 2018 ogłoszony. Pierwsze miejsce zajął Sopot, który wyprzedził Warszawę i Rzeszów oraz znajdujące się tuż za nimi Poznań i Katowice.

Oświadczenie Prezydenta Miasta Sopotu Jacka Karnowskiego w sprawie kortów

W związku z bezprawnym i siłowym zajęciem sopockich kortów przez działaczy SKT z siedzibą w Siedlcach w upadłości oraz faktem, że rozpowszechniają oni kłamliwe informacje o sytuacji oświadczam:

Remonty i przebudowy dróg

Zarząd Dróg i Zieleni w Sopocie informuje, że od 13 do 19 czerwca 2018 r. planowane są prace mogące powodować utrudnienia w ruchu drogowym.

Twój szpik może pomóc – genetyczni bliźniacy poszukiwani

Uczniowie, wychowankowie i absolwenci II LO w Sopocie, na wieść o ciężkiej chorobie swojej bardzo lubianej i cenionej nauczycielki Lidii Dysarz, przystąpili do działania, by pomóc. Będą szukać dawców szpiku kostnego. I tak 16 i 17 czerwca, od godz. 10.00, zapraszają wszystkich chętnych przed kościół św. Jerzego oraz na skwer Kuracyjny (tylko 16 czerwca). Będzie można zarejestrować się w bazie DKMS i może pomóc swojemu bliźniakowi genetycznemu, o którym jeszcze się nawet nie wie i tym samym uratować komuś życie.

Zostań sopockim wolontariuszem i realizuj się!

Przez cały czerwiec przed Sopoteką będzie można oglądać wystawę fotograficzną „Aktywni w Sopocie. Różne oblicza wolontariatu”, prezentującą możliwości społecznego angażowania. Fotografie mają inspirować i zachęcać do podjęcia wolontaryjnej aktywności na rzecz sopocian i sopockich wydarzeń. Wystawie towarzyszyć będą dwa panele dyskusyjne z udziałem organizatorów wolontariatu, jak i samych wolontariuszy.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...