Sopot moje miasto

„Przystanek praca” – czyli gdzie wysiąść, żeby być spełnionym zawodowo

Specjalnie dla uczniów sopockich szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Sopocie przygotowało cykl spotkań zawodoznawczych. „Przystanek praca” to możliwość poznania praktyków biznesu, właścicieli firm reprezentujących kluczowe branże w regionie oraz freelancerów z branży kreatywnej i przedstawicieli zawodów niszowych. Pierwsze spotkanie pt. „Chiński Nowy Rok – tajniki branży TSL” odbędzie się 1 lutego w CKU w Sopocie.

Miasto wypowiedziało umowę dzierżawy Zatoce Sztuki

Miasto wypowiedziało umowę dzierżawy budynku Zatoce Sztuki z uwagi na wykorzystywanie nieruchomości niezgodnie z jej przeznaczeniem. Samowole budowlane, dyskoteka na dachu, nielegalne koncerty czy wynajem apartamentów to jednak najłagodniejsze z zarzutów. Z informacji prasowych wynika, że w klubie popełniane były przestępstwa, krzywdzono i wykorzystywano osoby nieletnie.

#GramyDlaWiki

Nauczycielka Wisenna Szymańska, szkolny psycholog I Liceum Ogólnokształcącego w Sopocie, już drugi rok walczy z chorobą nowotworową. Cała społeczność Jedynki chce ją wesprzeć w tej walce. Szansę na sukces daje kosztowne leczenie w klinice we Frankfurcie. Dlatego zorganizowane zostaną dwa wydarzenia pod wspólnym hasłem #GramyDlaWiki: 31 stycznia charytatywny mecz koszykówki oraz 5 lutego koncert absolwentów, uczniów i przyjaciół I LO.

Apel o prawdę dla Pawła Adamowicza

Warszawa, Gdańsk, Poznań, Sopot, Gliwice. Prezydenci miast apelują do Prezesa Rady Ministrów, Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, Rady Etyki Mediów, Najwyższej Izby Kontroli i Rzecznika Praw Obywatelskich o rzetelne wyjaśnienie wszystkich okoliczności mogących mieć wpływ na tragiczną śmierć Pawła Adamowicza.

Sopot przeciw mowie nienawiści

Po tragicznych wydarzeniach w niedzielę 13 stycznia w Gdańsku, w sopockich szkołach odbyła się seria spotkań z uczniami, których tematem było przeciwdziałanie mowie nienawiści. Z inicjatywą ich przeprowadzenia wyszedł Przemysław Staroń, nauczyciel z II LO w Sopocie. Miasto zapowiada kontynuację działań dotyczących tematu tolerancji, szacunku dla drugiego człowieka, braku zgody na agresję i język przemocy.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...